Düğün İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çok basit bir konu gibi görünse de aslında bütün o büyülü gece boyunca en fazla keyif alması gereken gelin ve damat iken, bir ayakkabı hatasıyla en güzel günü zehir olan bir çifte dönüşebilirsiniz. Damat ayakkabıları daha klasik ve çok çeşitli olmasa da, gelin ayakkabılarında ciddi bir seçim zorluğu yaşamak normal bir durum. O zaman Düğün İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır? Sorusu akıllara geliyor. Gelin ayakkabısı denilince akla ilk gelen beyaz, topuklu, parıltılı bir ayakkabıdır. Aslında son dönemlerdeki gelin modası, değişik tarzlar, düğünlerin düğün salonlarından açık alanlara ve otellerin balo salonlarına kaymasıyla tüm sistem değişmeye başladı.

Mekana Göre Ayakkabı Seçimi Önemli

Öncelikle düğün yapacağınız mekânı belirlemeniz daha doğru olacaktır. Kır düğünü yapacaksanız; zeminin zorluğu düşünülerek topuksuz babet tarzı ayakkabılar daha uygun olacaktır. Eğer düğün mekânınız taş ya da parke zeminli ise topuklu ayakkabı tercih edilebilir fakat orada da sorun ayakkabı tabanınızın kaymayan bir tabandan yapılmış olmasıdır. Düğün tercihiniz çimenlerle kaplı muhteşem doğa ortamında olacaksa; topuklu ayakkabıyı unutun. Sürekli topuğunuzun çimenlere girmesi önlenemez bir sorun halini alırdı.dugun icin ayakkabi secimi nasil olmalidir

Rahatlık Her Şeyden Önemli

Ayakkabı; sizin düğün gününüzde, kuaförden çıktıktan sonraki gün bitimine kadar tüm zamanınızdaki en büyük yardımcınız olacak. Daha düğün salonunuza gelmeden ayaklarınızı ağrıtan, sıkan, sizi zor durumda bırakan bir ayakkabıyla günü tamamlayamazsınız. Her şeyden önce ayakkabı rahat olacak. O gün çok fazla ayakta duracağınızı, oynayacağınızı, stresli bir gün olacağını kabul etmelisiniz. Ayakkabı seçiminde konforu göz ardı ederseniz yeni bir stres kaynağınız daha olur ve dilediğinizce oynayamadığınız bir düğün geceniz olabilir.

Renk Konusunda Geleneksel Takıntılardan Kurtulun

Gelinlik seçimi konusunda bile bayanlar artık beyazın dışına taşmaya başlamışken, ayakkabıda yapacağınız farklı renk seçimleri sizi özel bir gelin haline getirebilir. İlla beyaz olacak diye diretmenin anlamı yok. Artık çok farklı renklerle kombine edilen gelinlikler hem daha dikkat çekici hem de özel bir hatıra bırakmak adına daha muzip bir gelin olmanızı sağlar. Bunun için üretilmiş çok güzel gelin ayakkabıları bulabilirsiniz.

Yorum yapın