Diz Altı Etek Nasıl Kombinlenir?

valonluetek e1419779178746
valonluetek e1419779178746

Diz altı etekler her  kadının çok fazla tercih ettiği kıyafet parçalarından birisidir? Diz altı etekleri tercih etmek aslında tehlikeli bir durumdur. Çünkü doğru etek seçilmez ya da seçtiğiniz etek doğru kombinlenmez ise iyi görünmek adına yaptığınız her şeyi aslında çöpe atmış olursunuz.

Markafix defile-Kloş-Etek-Modelleri-300x188
diz üstü etek

Ancak diz altı etekler aynı zamanda kullanımı sırasında size en fazla konforu da sağlayacak olan kıyafetlerden birisidir. Diz altı etekleri her mevsim ve aynı zamanda mevsim geçişleri sırasında da çokça tercih edebilirsiniz. Eğer hava çok sıcaksa sizi terletmez ya da çok soğuksa da üşümenizin önüne geçer. Peki diz altı etekleri nasıl kullanmalısınız?

Yazıda Neler Var

Diz Altı Etek Nasıl Seçilir?

Diz altı etek seçerken dikkat göz önünde bulunduracağınız en önemli şey sizin kendi vücudunuz olacaktır. Eğer çok kısa boyluysanız tercih etmemenizi öneriyoruz. Çünkü sizi daha da kısa gösterecektir. Bunun dışında vücudunuzu ikiye bölen kısmınız belinizdir. O yüzden bel çukurunuzun belirgin olduğunu düşünüyorsanız diz altı etek tercih etmelisiniz.

Markafix hmgoepprod-200x300
midi etek

Diz altı etek seçerken modern modeller tercih etmelisiniz. Modern görünecek olan modeller ise çoğunlukla yüksek belli modellerdir. Yüksek belli olmaları aslında sizi daha zayıf ve ince gösterecek olan bir kıyafet hilesidir. Bu tarz hileler için zayıf gösteren kıyafetler ile alakalı yazımıza mutlaka göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun dışında eteği daha modern gösterecek bir başka seçenek ise çan şeklinde olan etekler kullanmanızdır. Çünkü çan etek kalem eteğe göre daha modern bir görüntü sağlayacaktır.

Markafix pileli-etek-kombin-4-292x300
çan etek

Diz Altı Etek Nasıl Giyilir?

Diz altı eteğinizin üzerine giyebileceğiniz kıyafetlerin sayısı oldukça fazladır. Örneğin dar bluzlar çok iyi ve şık bir kombin ortaya çıkaracaktır. Ya da tam aksine salaş gömlekler de midi etek ile kombinlenebilecek kıyafetlerdir.

Markafix 5562230531433_1_org-200x300
salaş gömlek

Bunun dışında üzerinize giyeceğiniz kıyafet ile eteğiniz aynı renkte olmak zorunda değil. Hatta farklı renkler seçmeniz sizi daha şık gösterecektir.

Ancak eteğinizin üzerine her ne giyecekseniz giyin önemli olacak bir başka detay ise üst bölümünüze giydiğiniz kıyafeti eteğinizin dışında bırakmayın eteğinizin içine sokun. Eteği kapatmaktan kaçınmalısınız.

Markafix spor-ayakkabı-beyaz-etek-kombini-2016-198x300
etek ve spor ayakkabı

Etek sizi daha kısa göstereceği için altında stiletto ayakkabılar tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak daha çok günlük kullanım için spor bir görüntü yakalamak istiyorsanız da converse tarzı spor ayakkabılar da tercih edebilirsiniz.

Markafix bel-etek5-200x300
etek ve stiletto
Markafix pileli-midi-etek-e8029_gri-gri_1_buyuk-226x300
etek ve spor ayakkabı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*