Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj günlük hayatta en fazla vaktinizi alan aktivitelerden birisidir. Hele birde herhangi bir davete katılacaksanız ister evde kendiniz yapın isterseniz de kuaförünüze yaptırın her halükarda saatler sürecek bir aktiviteye dönüşebilir. Eğer kendinize uygun makyajı da bilmiyorsanız deneme yanılma yöntemi ile süreci çok daha fazla arttırabilirsiniz.

Eğer kendinize uygun makyajı bulmakta zorlanıyorsanız açık tenliler için makyaj tüyoları ve esmerler için makyaj tüyoları isimli yazılarımızdan yararlanabilirsiniz.

Peki, bir defa deneme yanılmaya süre ayırıp daha sonra uzun süre boyunca kalacak size en uygun olan makyajı nasıl yaptırabilirsiniz?

Öncelikle kalıcı makyaj için kesinlikle sertifika sahibi ve profesyonel kişilere başvurmalısınız. Eğer bir profesyonel tarafından yapılmazsa uzun sürecek olan sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü kalıcı makyaj aslında bir bakıma bir dövmedir.

Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajı sayesinde istediğiniz bir eyeliner ya da kaş şekline sahip olarak bunu uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Kalıcı göz makyajında öncelikle uzman kişi size geçici olacak şekilde birden fazla göz makyajı yapar. Sonrasında onun yönlendirmesi ile yüzünüze en uygun olan modeli seçersiniz.

Model seçiminin ardından yavaşça bir iğne yardımı ile makyajınızı yapmaya başlar. Burada kullanılan iğnenin tek kullanımlık bir iğne olmasına dikkat etmelisiniz. Olması gereken budur.

Kalıcı göz makyajınızın tamamlanmasının ardından 3 gün boyunca kaşınıza kesinlikle su değdirmemeli ve 7 gün boyunca da sabun değdirmemelisiniz. Aynı zamanda alkollü kolonya gibi ürünleri de yüzünüze uygulamamalısınız.

Makyaj sırasında oluşan küçük kızarıklıklar ve minik kanamalar olabilecek durumlardır. Eğer başınıza gelirse telaşlanmanıza gerek yok.

Kalıcı Dudak Makyajı

dudak makyaji kalici

Kalıcı dudak makyajında da aynı kaş makyajı gibi önce dudağınıza uygun makyajı deneme yanılma ile aynı zamanda uzman tavsiyesi ile bulmalısınız.

Kalıcı dudak makyajı yaptırdığınızda dudaklarınız daha dolgun ve daha parlak gözükecektir. Ancak biraz abartılı makyaja ihtiyaç duyacağınız davetlerde dudak makyajı yapmanız gerekecektir.

Kalıcı dudak makyajınız için ayıracağınız günü komple ayırmalısınız. Çünkü işlem 5-6 saat kadar sürebilmektedir.

Makyajınızı yaptırınca dikkat etmeniz gereken şeyler; boca c vitamini almaya çalışın, dudak kremi kullanın, uzmanın tavsiye ettiği kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Dudaklarınız bir hafta soyulacaktır ancak soyulan parçaları koparmamalısınız. Son olarak bir hafta boyunca sıcak içeceklerden ve sert yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Yorum yapın