Burun Estetiği İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Burun estetiği yaptırmak aslında her kadının aklından en az bir defa geçmiştir desek sanırım pek yanılmış olmayız. Ancak buna cesaret eden kadın sayısı ise düşünen kadın sayısına oranla oldukça az diyebiliriz. Genelde aklınıza takılan birçok soru olduğunu ve vazgeçme nedeninizin bu sorulara tatmin edici cevaplar bulamamanız olduğunu da biliyoruz. İşte bu yazımızda burun estetiği konusunda aklınızda kalan bitin sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi                                                                        

estetik ameliyat

Kesin olarak burun estetiği yaptırmaya karar vermeniz ardından yapmanız gereken ilk şey doktor aramak olacaktır. Böyle önemli bir operasyon için kendinizi teslim edeceğiniz doktoru çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Kötü yapılmış bir estetik ameliyat hayatınızı cehenneme çevirebilir. Bu yüzden doktor araştırmanızı çok iyi yapmaya ve en iyi doktoru bulmaya özen göstermelisiniz. Bulduğunuz doktorun önceki ameliyat fotoğraflarına bakmanız ve daha önce ameliyat olan kişilerden tavsiye almanız önemli bilgiler elde etmenizi sağlayacaktır.

Doktorunuza gittikten sonra doktorunuz ilk olarak sizi muayene edecektir. Daha sonra bilgisayarda sizin fotoğraflarınız üzerinden burnunuz ile oynayarak nasıl bir model yapılması gerektiğine doktorunuzun yardımıyla karar vereceksiniz.

Burnunuza nasıl bir şekil yapılacağına da karar verdikten sonra doktorunuz size bir ameliyat tarihi verecektir.

Ameliyattan belli bir süre öncesinde herhangi bir şey yememeniz gerekecektir. Size ameliyat öncesinde verilecek narkoz miktarı için size sigara, alkol kullanım oranınız ya da daha önce ameliyat olup olmadığınız şeklinde sorular sorulacaktır.

Ameliyat öncesinde ameliyat önlüğünü giyecek sedyeye yatacaksınız bundan sonra hatırlayacağınız sadece beş dakika sonrası olacaktır. Narkoz etkisine girdikten sonra odanızda ameliyatınız bitmiş olarak bir anda gözlerinizi açacaksınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

burun ameliyatı

Ameliyat sonrası gözlerinizi odanızda açtığınızda hala narkoz etkisinde olmanız muhtemel olacaktır. Bu süreçte kısa süre ayağa kalkmakta zorlanmanız ya da kusmanız normal olacaktır. Vücudunuz narkozu kısa sürede vücudunuzdan atacaktır.

Narkoz etkisi geçtiğinde ağrı hissetmemeniz için size açılan damar yolundan ağrı kesiciler verilecektir. Gece boyunca belli aralıklarla burnunuza buz konulması gerekmektedir. Bu süreleri sizin düşünmenize gerek olmayacaktır. Hastanede bulunan hemşireler size zamanı gelince buzunuzu getirecektir.

Hastanede kalmanız gereken süre yalnızca bir gece olacaktır. Bu süreçte yanınızda bir refakatçi bulundurmanız sizi hem psikolojik hem de fizyolojik olarak rahatlatacaktır.

Ertesi gün taburcu edildikten sonra evinize gideceksiniz. Burada sizi rahatsız edecek şey 45 derecelik bir açıyla yatmak zorunda olmanız olacaktır. Burnunuzda oluşacak şişlikler ya da gözaltı morlukları 3 ya da 4 üncü gün oluşacaktır. Bunların ne kadar yoğun olacağı tamamen sizin fizyolojik yapınızla alakalıdır. Bu süreçte bolca su tüketmeniz yararlı olacaktır.

Evde geçirdiğiniz süre boyunca yanınızda bolca okyanus spreyi bulundurmanız yararlı olacaktır. Çünkü bolca burnunuz tıkanacak ve bu sprey sizin süper kahramanınız olacaktır.

Yaklaşık bir hafta sonra alçı ya da tamponunuz çıkarılacaktır. Bu süreçte herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz ancak en zorlu kısım bu kısım sayılabilir. Acı hissetmeyeceksiniz ancak tampon çıkarıldığında sadece biraz garip bir his yaşayacaksınız.

 Burnunuz uzun süre kapalı kalacağı için siyah nokta ya da sivilce oluşumu normal olacaktır. Beklenmedik bir durum değildir. Bu konuda yapmanız gerekenler için ise siyah noktalardan kurtulma yöntemleri isimli yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Son olarak yaklaşık olarak 6 ay boyunca da burnunuza herhangi bir darbe almamaya dikkat etmelisiniz.

Yorum yapın