İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulun

Kadınlar için büyük bir problem oluşturan tüy sorunu, başa çıkması çok zor olan ve insanı utandıran sorunlardan biridir. Bu sorunu yok etmek isteyen kişiler internet ortamında sürekli olarak istenmeyen tüylerden doğal yollarla kurtulun başlıklı yazıları okurlar. Ancak bu yollardan bazıları hiçbir işe yaramazken, tüylenme sorununu daha da artırdığı görülmektedir. Tüylenme sorunu eğer hormonel bir sorun değilse yazımızın içeriğinde yer alan önerilerle, tüy sorununuza çözüm yolu bulabilirsiniz.

Bakla Ezmesi

Doğal tüy azaltma için bakla ezmesi uygulaması oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlem için taze baklanın haşlanarak soğutulması ve ardından ezilmesi gereklidir. Ezilen bakla tüylü olan bölgelere uygulanacak ve birkaç dakika bekletilerek yıkanacaktır. Bu kür üç kere uygulandığında tüylerde azalma görülür. Bu küre hiçbir farklı yöntem uygulanmadan devam edildiğinde tüylenme sorunu ortadan kalkar. Bakla ezmesi Osmanlı döneminden beridir kadınların kullandığı bir yöntem olup hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır.istenmeyen tuylerden dogal yollarla kurtulun

Limon

Tüyleri yok etmenin etkili yöntemlerinden biri de limon kullanmaktır. Limon, tüy alma şekli olan ağda yapmanın da ana maddesidir. Bilindiğinin aksine normal ağda tüy giderici etkiye sahip değildir. Limonun içine katılan şeker sebebiyle kıl kökleri limonlu ağda sayesinde beslenir ve daha gür çıkar. Bu nedenle tüylerinizi jiletle aldıktan sonra, limonu tüylerini aldığınız bölgeye sürmelisiniz. Vücudunuza direk olarak temas eden limon, cildinizi yakmazsa yarım saat bekletmeniz gerekir. Eğer limon teninizde yakma etkisi gösteriyorsa 15 dakika dayanmaya çalışınız. Limon kürünü yüz tüyleriniz için kullanacaksanız her uygulamada 5 dakika bekletiniz. Tüylerinizde hem incelme hem de azalma olacaktır.

Domates Uygulaması

Tüm vücut için uygulanacak tüy alma yöntemlerinden biri de domatestir. Domatesi ezerek, hafif bir şekilde pişirmeniz gerekecektir. Tüyleri hangi yöntemle alırsanız alın domates küründen yarar sağlayabilirsiniz. Domateste bulunan asit kıl köklerini yakıcı etkiye sahiptir. Özellikle bikini bölgesindeki tüyleri yok etmek için mutlaka domates kürü uygulayınız. Hazırladığınız domates peltesini tüylerinizi aldığınız alana sürünüz ve 15 dakika bekletiniz. Bu uygulama 2 kere yapıldığında tüyler tamamen ortadan yok olmaktadır.

“İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulun” üzerine 6 yorum

 1. Bakla ve domates küründe tüyler alınmış mı alınmamış mı olacak? Bazı yazılarda farklılıklar gösteriyor

  Cevapla
  • merhaba, tüyler alınmış olursa daha etkili olacaktır. Ancak alıp almamak tamamen sizin inisiyatifinizde bulunuyor.

   Cevapla
 2. Domates kürü 2 kere demişsiniz aralıklı bir şekilde mi yoksa aynı gün 15er dakika arayla mı uygulanacak yardımcı olabilirseniz sevinirim ?

  Cevapla
  • Merhaba, tüyleri her almanızın ardından 15 er dakika bekleyerek 2 defa uygulamanız gerekmekte. Eğer her seferinde 2 defa uygularsanız zamanla tüylerde net bir azalma olduğunu fark edeceksiniz 🙂

   Cevapla

Yorum yapın