İstanbul Sosyete Pazarı Nerede Kuruluyor

Özellikle yaz aylarından tadına doyulmayan sosyete pazarları keyifli alışverişin adresidir. Hanımların hem kendileri hem de sevdikleri için her türlü günlük kıyafet, mutfak eşyası, kişisel bakım ürünleri, kozmetik ve aksesuar çeşitlerini bulabildikleri İstanbul, Ankara ve İzmir sosyete pazarı adreslerine hep birlikte göz atalım.

 Ulus Sosyete Pazarı

İstanbul’un en ünlü sosyete pazarı Ulus’ta kurulur. Alışveriş tercihlerini şekillendiren ilk sosyete pazarı burasıdır. İstanbul’un en ünlü ve eski alışveriş merkezlerinden olan Akmerkez’e olan yakınlığı ulaşım derdine de son verir.

 * Her perşembe müşterilerini ağırlayan pazardan

 * Akmerkez ve Metrobüs ana durağına ring seferler düzenlenir.

İlk kez 1987 yılında kurulan pazar, tezgahlarında yer alan orijinal, kaliteli ve değişik ürünlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Pek çok ünlünün akın ettiği alışveriş cenneti, kaliteli ve ucuz alışverişin adresidir.

 Kadıköy Salı Pazarı

İstanbul’un en büyük pazarlarından birisidir. Sadece Anadolu yakasından değil şehrin en uzak köşelerinden bile bu pazar için yola çıkanlar vardır. Önceleri Söğütlüçeşme metrobüs durağının hemen arkasında kurulan pazar, yer değişikliği kararının ardından aynı tezgahlarla Kadıköy-Göztepe arasında kalan E-5 karayolu üzerine taşınmıştır. Metrobüs ve metronun dışında otobüs ve minibüslerle de alana ulaşmak son derece kolaydır. Asından da anlaşılacağı gibi Salı günleri kurulur.

 Bahçeşehir Pazarı

Kapalı pazar mantığının ilk örneği olan Bahçeşehir pazarı her Salı ve Cumartesi günü kurulur. İçinde kapalı otopark, asansör ve yürüyen merdivenlerin bulunduğu alanda ziyaretçiler tekstil ürünlerinden güneş gözlüğüne, çantadan takıya, kostümden parti malzemesine kadar aradıkları her şeyi kolaylıkla bulabilirler. Adı PazarTürk olarak geçen Bahçeşehir sosyete pazarına yakın bölgelerden servis araçları kullanılarak kolay ulaşım sağlanabilir.

IMG 4455 1024x683

 Ankara Sosyete Pazarları

İstanbul’da olan ve ünü tüm ülkeye yayılan sosyete pazarları Ankaralılar tarafından da ilgi görür. Kısa süre içinde büyük şehirlerin hemen hepsine yayılan uygulama alışveriş tercihleri ve alışkanlıkları üzerinde de etkilidir.

 Ümitköy Sosyete Pazarı

Ankara’nın en hızlı gelişen bölgeleri arasında yer alan Ümitköy; Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri açılan sosyete pazarı ile ünlüdür. Ücretsiz servislerle çeşitli bölgelerden ulaşımın kolay bir şekilde sağlandığı pazarda park yeri bulmak özellikle hafta içi günlerde son derece rahattır. Fiyatlar için orta seviye derecelendirmesi yapılabilir.

 Çankaya Sosyete Pazarı

Bu pazarın bir diğer adı da Nişantaşı’dır. Pazartesi ve Perşembe günleri hariç her gün açık olan pazara özel servislerle ulaşılabilir. Kendi aracıyla gelecek olanlar için park yeri düşünülmüştür.

 İzmir Sosyete Pazarları

sosyete pazarı

İzmir ve çevresindeki halkın büyük ilgi gösterdiği sosyete pazarı, bir buluşma noktası olarak da kullanılır. Adı halk arasında BOSPA olarak geçen Bostanlı pazarı ve Gaziemir en kalabalık pazarlar arasında gösterilebilir. BOSPA Çarşamba günleri kurulur ve İZBAN, metro veya otobüsle bölgeye kolay ulaşım sağlanabilir. Gaziemir ise Cuma günleri kurulur ve bölgeye tren ya da otobüs ile rahat ve hızlı ulaşım sağlanabilir.

Sosyete pazarlarından alış veriş yaparken nasıl renkler tercih etmeniz gerektiğiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için renkler nasıl uyumlu bir şekilde kullanılır yazımıza bakmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın