İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ 2023

Evde kendi çalışma ortamını yaratmak ve evinden bilgisayarı başında para kazanmak. Mesai saatlerini kendi hayatına, kendi isteğine göre ayarlamak herkesin hayal ettiği bir çalışma tarzı. Bu çalışma tarzını elde etmenin en kesin yöntemi günümüzde şüphesiz ki internetten para kazanma yöntemlerinden birisini uygulamaktan geçiyor.

Eğer bu yöntemlerden birisinde başarılı olmayı becerirseniz ister ana işiniz olarak devam edebilir, isterseniz de ek gelir olarak değerlendirebilirsiniz. Hatta bu yöntemlerin birçoğuyla pasif gelir oluşturarak. Bir süre sonra çok fazla emek harcamadan yüklü miktarda paralar kazanabilirsiniz.

Biz de sizler için internetten para kazanma yöntemleri nelerdir hepsini derlemeye çalıştık. Keyifli okumalar.

Blog Açarak İnternetten Para Kazanma

internetten para kazanma blog

Bu yöntem ile ilk başlarda ciddi emekler vermeniz gerekmekte iken sonrasında çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. İster blogger tabanlı isterseniz wordpress tabanlı bir blog sitesi yaparak bu siteye kendi uzmanlığınız ile alakalı içerikler üretmeli sonrasında Google adsense reklamları yayınlamak adına başvuru yapmalısınız. Sonrasında reklam yayınlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Eğer blogger tabanlı bir site yapmak isterseniz, https://www.blogger.com/ üzerinden yönergeleri takip ederek ve tamamen ücretsiz olarak istediğiniz siteyi yapabilir ve hemen içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

Eğer wordpress tabanlı bir site yapmak istiyorsanız, önce bir domain (alan adı) satın almalı, sonrasında hosting kiralamalısınız. Hosting firmalarının destek platformuna ilk defa web sitesi yapacağınızı iletirseniz size neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı olarak anlatacaklardır.

Sitenizi oluşturduktan sonra bol bol yazmalı ve yazdıklarınızın internette dolaşan insanların ilgisini çekmesini sağlamalısınız. Eğer bunu başarırsanız oldukça etkin ve kalıcı bir pasif gelir elde etmiş olursunuz.

Instagram Hesabı İle İnternetten Para Kazanma

internetten para kazanma instagram

Instagram üzerinden para kazanmanın birden fazla yolu vardır. Bunlardan bir tanesi, hesap açarak ve hesabı gt gibi yöntemlerle büyüterek o hesabı satmaktır. Hesabınızın takipçi sayısı bin üzerine çıkarsa bu hesabı 300-400 tl gibi bir ücrete satmakta zorlanmazsınız. Sürekli sıfırdan hesap açıp bunlara bu hesapları büyüterek iyi para kazanabilirsiniz.

Bunun dışında instagram üzerinden kendi butiğinizi açarak satış yapabilirsiniz.

Eğer hesabınızı gerçekten büyütebileceğinize inanıyorsanız, hesabınızı satmayın. O hesabı büyütünce reklam alabilirsiniz. Ayrıca influencer olarak firmalarla anlaşarak yüksek miktarda paralar kazanma şansınız da olur.

Bunun dışında bot takipçi ve hesap satmak da instagram üzerinden gelir elde edebileceğiniz bir başka yöntemdir.

Satış Yaparak İnternet Üzerinden Para Kazanma

internetten para kazanma satis

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmanın adı e ticarettir. E ticaret için iki farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi stoksuz e ticarettir. Stoksuz e ticarette başka bir firmaya ait ürünlerin reklam ve satışını yaparak satılan ürün başına komisyon geliri elde edebilirsiniz. Yani kendinize ait ürünleri satmayacağınız için ürün tedarik etmek ya da stok tutmak gibi dertleriniz olmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yöntemde en önemli şey sizin pazarlama yeteneğinizdir.

Bir diğer yöntem ise kendinize ait olan ürünleri e ticaret pazaryerlerinde ya da instagram facebook gibi mecralarda satmak olacaktır. Bu yöntemde ürünleri kendiniz tedarik etmeli ve stok takibini de aksatmamalısınız.

Kendinize ait ürünlerin satışını kendinize ait bir web sitesi üzerinden de yapabilirsiniz. Ancak bu ilk aşamada pek tavsiye edilmez. Öncelikle e ticaret için kurulacak bir web sitesi maliyetli bir dizi işlem gerektirir. İnsanların size ulaşması için sizi bulması için seo (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları yaptırmalı ve bunlara da ciddi ücretler ödemelisiniz. Tam da bu sebepten en doğru seçim pazaryeri ya da sosyal medya üzerinden satış yapmak olacaktır.

Udemy İle İnternetten Para Kazanma

internetten para kazanma udemy

Eğer bir alanda kendi yetkinliğinize güveniyorsanız. Alanınızla ilgili kendi kursunuzu çekerek bu kursu udemy üzerinden satabilirsiniz. Eğer içeriğiniz kaliteli ve gerçekten öğretici ise platform üzerinde hızla ilk sayfalara gelebilir ve ciddi miktarlarda satış oranlarına ulaşabilirsiniz.

Serbest Yani Freelance Çalışarak İnternetten Para Kazanma

internetten para kazanma freelance

İnternet üzerinden freelance olarak yapabileceğiniz işlerin sayısı oldukça fazladır. Bunlara örnek vermek gerekirse logo tasarımı, içerik yazarlığı, içerik giriş işleri, özgün fotoğraf satışı, çeviri işleri bunlardan bazılarıdır. Yani freelance çalışmanın aslında bir sınırı yoktur. Freelance işlerin sınırı tamamen sizin yaratıcılığınızın sınırları ile aynıdır. Bu işleri yapabileceğiniz bionluk, freelancer gibi platformlardan neler yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz. Eğer freelance işlerde kendi müşteri portföyünüzü oluşturabilirseniz düzenli bir kazanç elde ederek bu işi ek gelir olarak değil esas işiniz olarak sürdürmeniz daha mantıklı olacaktır.

Youtube Kanalı Açarak İnternetten Para Kazanma

internetten para kazanma youtube

Youtube üzerinden yayınlayacağınız videolar aracılığı ile internetten para kazanma şansınız olabilir. Bunun için özgün yani kendinize ait videolar çekmelisiniz. Videolarınız izlenmeye başladığı zaman kanalınıza bir adsense hesabı bağlayarak reklam yayınlamaya ve bu reklamlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için kanalınızın 1000 aboneyi geçmesi ve son 12 ayda 4000 saatin üzerinde izlenmeye sahip olmalısınız. Bu şartlar özgün içerikle karşılanması çok basit şartlardır.

Bunun dışında eğer kanalınızı yeterince büyütürseniz sponsorlu içerikler ve ürün tanıtıları ile ayrıca bir gelir elde edebilirsiniz.

Daha fazlası için tıklayın.

“İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ 2023” üzerine bir yorum

  1. İnternetten para kazanma konusunda farklı bir perspektif sunmuşsunuz. Bir öneri olarak, makalede bahsedilen yöntemlerden birini seçmek yerine, birkaç farklı yöntemi birleştirerek gelir elde edebileceğimizi düşünüyorum. Örneğin, bir blog açarak hem yazı içeriği üretebilir hem de Instagram hesabı üzerinden para kazanmanın avantajlarından yararlanabiliriz. Sizce birkaç farklı yöntemi birleştirmek daha mı etkili olur? Teşekkürler.

    Yanıtla

Yorum yapın