Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Bayan giyimi içinde kurtarıcı olan kıyafetlerden bir tanesi gömleklerdir. Her bayanın dolabında favori kıyafetlerin içinde yer alır. Özellikle kullanılacakları sezonun trend modelleri bayanların en sık kullandıkları parçalar haline gelir. Günlük yaşamlarında rahatlıktan vazgeçemeyen kişilerin gömlekleri nasıl kullanacaklarını bilmesi gerekir. Gömlek kullanımı için;

Siyah Gömlek

images 1 5

Özellikle kış dönemlerinde tercih edilen bir parçadır. Şık görünmek isteyen bayanların tercihi arasında bulunur. Açık ve koyu renkli alt kıyafetlerle kolay şekilde kombinleme şansınız bulunur. Özellikle siyah gömlekleri şık aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Beyaz Gömlek

images 2 5

Her bayanın dolabı içinde mutlaka olması gereken gömlek rengidir. Beyaz gömlekler hem klasik hem de spor kombinlerle kullanılabilir. Kulplu, bol, dar ve spor kesimler etekler, pantolonlar ya da elbiselerle kolayca kombinlenebileceği için alışveriş listesinin ilk sırasında bulunmalıdır. Düz beyaz bir gömleği kumaş pantolonla kullandığınız zaman klasik olarak giyebilirken kot pantolon ve spor ayakkabıyla kullandığınız zaman gündelik yaşamda kullanabilirsiniz.

Tunik Gömlekler

images 3 2

Tesettürlü bayanların gardırobunda yer alan parçalardan bir tanesidir. Bayanlar bu parçayı sık şekilde gündelik yaşam içinde kullanır. Tunik gömlekler sayesinde dar ve bol pantolonlarla kombinleme işlemi yapabilirsiniz. Hatta gündelik yaşam içinde spor bir görünüm yakalamak isteyen tesettürlü bayanlar iki iplik gömlekleri tercih etmelidir. Ayrıca parıltılı, taşlı ve ışıltılı olan gömlekler rahatlığın yanında bir gece gezmesinde şık görünüm kazanmanıza olanak sağlar. Kış döneminde bayanlar kadife ve kalın kumaşlı gömlekleri tercih edebilir. Bu tarz modelleri zayıf bayanların kullanması daha uygun olacaktır.

Nakışlı Gömlekler

images 4 2

Nakışlar ve desenler sadece takılarında üzerinde var olmaktan çıktı. Bu sezon içinde kıyafetlerin özellikle de gömleklerin üzerinde var olduğunu görebilirsiniz. Gömleklerin kol kısımlarında, bilek kısımlarında ve yakalarında sık şekilde görebilirsiniz. Nakışların yanında bayan gömleklerinde bronşların varlığından söz etmekte mümkündür. Bu gömlekler askılı elbiseler, dar etekler ve skinny pantolonlarla kombinlenebilir. Özellikle dar kot pantolonların üzerinde oldukça sık şekilde görünüm kazanmanıza olanak sağlar.

Ekoseli Gömlekler

images 6 1

Ekoseli gömlek kullanacak bayanların alt kıyafetlerini mutlaka düz renk seçmelidir. Tesettürlü bayanlarında eşarplarını düz renk kullanması gerekir.

 

 

 

“Gömlek Nasıl Kombinlenir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın