Gelin Başı Modelleri

Kadınların çocukluk dönemlerinden evlenecekleri zamana kadar hayalini kurduğu düğünlerinde hep mükemmel gözükmek ister. Mükemmel görünüm için gelin başı saç modellerinin mutlaka en doğru şekilde seçilmesi gerekir. Gelin başı modelleri son dönemlere ait olan modellerin arasından seçilmesinin yanında gelinliğe ve kesinlikle düğün mekânına da uyumlu olmalıdır. Son eğilim gelin başı modelleri arasında;

Doğal Görünümlü Saç Modelleri

dogal gorunumlu gelin basi
dogal gorunumlu gelin basi

Doğal görünüm hemen hemen her gelinin daha mükemmel gözükmesine olanak sağlar. Saçlarınızda röfle, balyaj, ombre tarzında renklendirme bulunuyorsa doğal bir görünüm yakalamak adına açık modeller kullanılmalıdır.

Salaş Saç Modelleri

salas gelin basi
salas gelin basi

Özellikle salaş modeller bu senenin trend olan gelin başı modelleri arasında yer almaktadır. Doğal bir görünüm kazanmaya olanak sağlayan bu modeller saçların daha gür ve hacimli gözükmesine olanak sağlar. Bu modellerin kullanımında saç aksesuarların ve taşların kullanımı daha zarif ve estetik bir görüntü kazandırır.

Örgülü Saçlar

orgulu gelin basi
orgulu gelin basi

Yolların klasiği olan örgü modelleri gelin saçlarında da kullanılmaya başlandır. Özellikle kılçık örgü modelleri modern bir dokunuşa sahip olmaya olanak sağlar.

 

Ense Bölgesinde Topuzlar

ense bolgesi topuz gelin basi
ense bolgesi topuz gelin basi

Sade ve şık bir gelin başı modeli arıyorsanız kesinlikle ensede topuz tercih edilmesi gerekir. Bu saçlar size elegan ve klasik bir okunuşta sağlar.

Ay Kuyruğu

at kuyrugu gelin basi
at kuyrugu gelin basi

Gelinliğinde ve saçında zariflikten vazgeçmeyen kişilerin tercihi kesinlikle atkuyruğundan yana olmalıdır. Dalgalı ya da düz atkuyruğu modelleri düğün mekânına ve gelinliğe göre yapılmalıdır. Bu modeller özellikle nikâh törenlerinde de göz alıcı bir görüntü sağlar.

Çiçekli Modeller

cicekli gelin basi
cicekli gelin basi

Kumsal ve kır düğünü yapacak kişilerin çiçekli saç stilleri içinden seçim yapması daha uygun olur. Bu tarz düğünlerde çiçekli modellerin kullanılması oldukça doğal bir görüntüye sahip olunmasını sağlar. Bahar ve yaz aylarında yapılan düğünlerde çiçekli gelin başı modelleri kullanılır. Plaj düğünü yapılacaksa renkli çiçek kullanımı yapılabilir.

Kısa Saç Modelleri

kisa gelin basi
kisa gelin basi

Düğünü olan kişi kısa saça sahipse son gelin başı modelleri içinde oldukça mükemmel ve kullanışlı modeller arasından seçim yapabilir. Kısa saçlar için kullanılacak aksesuarlarda mükemmel çizginin yakalanmasını sağlar. Kısa saçlarda doğal makyaj seçimi yapılması da gereklidir.

 

Yorum yapın