Evde Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bakımlı eller ve tırnaklar, kadınlar tarafından her zaman imrenilen güzelliklerdir. Düzeli nemlendirilen eller yumuşacık olurlar ve hoş görünürler. Ancak, tırnak uzatmak o kadar kolay değildir. Tırnaklar çok yavaş uzayabilir veya çabuk kırılabilir. Bu yüzden kadınlar genelde takma tırnaklar kullanırlar. Renkli ya da renksiz çeşitleri olan takma tırnaklar, özel günlerde çoğu kadının yardımına koşmaktadır. Aslında evde tırnak uzatma yöntemleri oldukça çeşitlidir. Sadece düzenli uygulamanız ve sabırlı olmanız gerekmektedir.

Tırnak Nasıl Uzatılır?

Uzun ve bakımlı tırnaklar için evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler vardır. İhtiyacınız olan malzemeler arasında törpü ve tırnak makası vardır.

Bunun yanı sıra tırnaklarınız için uygulayabileceğiniz malzemeler arasında şunlar vardır;

  • Badem yağı
  • Zeytinyağı
  • Sirke
  • Tuz
  • Limon
  • E vitamini

Bunlar tırnaklarınız için en kolay bulabileceğiniz malzemelerdir. Siz de evde tırnak uzatma yöntemleri için bu malzemeleri edinin.

tinak uzatma yontemleri
tinak uzatma yontemleri

Badem Yağı

Badem yağının faydaları herkesçe bilinir. Bir aktardan uygun fiyata satın alabilirsiniz. Her gün badem yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın. Tırnak yanlarınızda oluşan etleri düzenli olarak kesmeyi unutmayın. Bu sayede tırnaklarınız daha güzel uzar.

Zeytinyağı

Doğal zeytinyağı her şeye faydalı olduğu gibi tırnaklar için de çok faydalıdır. Ancak zeytinyağının sadece kendisini kullanmak yerine, zeytinyağı aromalı el kremi kullanın. Kremi her düzenli olarak sürün. Hem nemlendirir hem de tırnaklarınızı güçlendirir.

Sirke ve Tuz Karışımı

Bir miktar elma sirkesi ve tuzu güzelce karıştırın. Her gün bu karışımla tırnaklarınıza masaj yapın. Günde 1 veya 2 kere uygulamanız yeterlidir. Düzenli uygulayınca farkı göreceksiniz.

Limon

Limonla tırnaklarınızı ovmanız bile faydalı olacaktır. Limon aromalı el kremi kullanmanız da oldukça yararlıdır. Limon aromalı kreminiz yoksa kullandığınız el kremine bir miktar limon sıkarak da tırnak bakım kürünüzü oluşturabilirsiniz. Dilerseniz, limonu sıkıp biraz tuz ile karıştırıp, tırnaklarınızı limon suyunda bekleterek de bakım yapabilirsiniz.

E Vitamini

Eczanelerden kapsül olarak alıp kreminize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, E vitamini aromalı tırnak bakım ürünleri de uygundur.

Törpü ve Bakım

Tırnaklarınızı haftada bir ve yumuşak hareketlerle törpüleyin. Tırnak etlerinizi düzenli kesin ve oje kullanmadan önce şeffaf baz sürün.

Yorum yapın