Kadınların Güzellik Sırları

Pürüzsüz ve temiz bir cilt, ışıl ışıl saçlar ve güzel görünen eller her kadının daima sahip olmak istedikleridir. Harika bir cilde ve saçlara sahip olmak, sandığınız gibi pahalı ürünler kullanmak demek değildir. Mükemmel kadınların güzellik sırları için bu yazıdaki ipuçlarını deneyebilirsiniz. Her cilt tipi için çok basit ve ekonomik çözümler vardır. Siz de bunları düzenli uygulayarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle, cilt bakımınızı doğru bir şekilde yapmak için, cilt tipinizi doğru bilmeniz gerekir.

Cilt tipinizi öğrendikten sonra, cilt bakımı rutininizde şunlar yer almalıdır;

  • Saçların düzenli temizliği
  • Düzenli saç bakımı
  • Yüz temizleme
  • Cilt bakımı
  • Doğru nemlendirme

Bunlar düzenli bakım rutininizde yer almalıdır. Düzenli yapmazsanız kadınların güzellik sırları pek bir işe yaramaz.

Saçların Temizliği

Temizlik her zaman önce gelir. Saçlarınız için saç tipinize uygun bir şampuan belirleyin. Saçlarınızı her gün yıkamamalısınız. 2-3 günde bir yıkamanız idealdir. Fazla şampuan ve çok sıcak su kullanmamalısınız. Ilık suyla yıkamanız idealdir. Saç bakım kremi kullanın ancak haftada 1 kez kullanmalısınız ve sadece saç uçlarınıza uygulayın.

kadinlarin guzellik sirlari
Kadınların Güzellik Sırları

Düzenli Saç Bakımı

Saçlarınız için en faydalı bakım hindistancevizi yağı olmaktadır. Hindistancevizi yağını her yerde kolayca bulabilirsiniz. Soğuk sıkım almanız daha iyi olur. Hindistancevizi yağı ve birkaç çay kaşığı kendi sıktığınız limon suyunu iyice karıştırın. Saçlarınıza sürüp 1 saat bekleyin. Şampuan ve bol suyla durulayın. Haftada 1 uygulayın. Saçlarınız yumuşacık olacak ve sağlıklı görünecek.

Yüz Temizleme

Yüz temizlemek için cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanın. Kimyasal kullanmak istemezseniz, bebek pudrası ve gül suyunu karıştırıp sürün ve kuruyunca durulayın. Cildinizin ışıldadığını göreceksiniz. Dilerseniz doğal maden suyunu sürerek de yüz temizliğinizi sağlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı

En etkili cilt bakımı için 1 domatesi rendeleyin ve 1 yemek kaşığı toz şeker ile karıştırın. Cildinize sürün ve kuruyunca durulayın. Cildiniz tertemiz olacak. Her cilt için uygundur. Haftada 1 kez uygulayın.

Doğru Nemlendirme

Cilt peelinginizi ve temizleme işlemlerinizi tamamladıktan sonra, cilt tipinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Yüz için ayrı krem kullanmaya özen gösterin. Cildinizi kuru hissettiğiniz her zaman nemlendirici kullanın.

Yorum yapın