Doğru Kemer Kullanmanın Püf Noktaları

Doğru bir kemer kullanımı yapmak kıyafetlerin şık, modern, zarif ve doğru şekilde üstünüzde durmasına olanak sağlar. Kemerlerin yanlış kullanımı da kargaşa halinde bir tarza sahip olmanızı sağlayacaktır. Doğru kemer kullanımı için;

  • Kemerlerin her zaman tarzınızı tamamladığına dikkat etmeniz gerekir. Kemerler çok yönlü görünebilir ama çok özeldir ve doğru kemeri bulmak, doğru olan ayakkabı çiftini aramaktan daha zor olabilmektedir. Bunun için yapılması gereken şey kadınların kendilerine ait kişisel stilini veya belirli bir kıyafet ile aradığı görünümü bilmektir. Sonrasında da bu stilin geliştirilmesi adına bir kemer kullanmak gerekir.
  • Kemerde doğru genişlik önemlidir. Kalın olan kemerler uzun gövdeye sahip kadınlar için harika olur. Bu tarz aksesuarlar üst bedenlerin kısaltılmasına ve orantılı görünmeye olanak sağlar. Kısa bel sahibi olan bayanlar da ince olan kemerlerin kullanımlarını yapmalıdır.
dogru kemer kullanma mucevher
dogru kemer kullanma mucevher
  • Kemerleri mücevher olarak kullanmak gerekir. Kemerleri altın, antika, kalın, küçük veya büyük tokalara sahip şekilde kullanabilirsiniz. Kemer tokları diğer takılar ile eşleştirmek daha şık ve modern bir çizgiye sahip olmaya olanak sağlar.
  • Doğru olan uzunluk seçilmelidir. Kemerlerin kullanımların uzunluk tam olmalıdır. Uzun olan kemerler vücutta oldukça kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına olanak sağlar.
dogru kemer kombini
dogru kemer kombini
  • Üst kıyafetler, kazaklar, tişörtler, bluzlar, tunikler, hırkalar ve diğer üst grup ürünleriyle kemer kullanımlar şık bir görüntü ortaya çıkartır. Özellikle bel kısmını vurgulamak isteyen bayanların kullanması gerekir.
  • Jeanler, pantolonunuz tam olarak kalça kısmınıza dayanmaktaysa ve bu pantolonda kemer halkaları bulunmuyorsa kesinlikle kemer kullanımı yapılmamalıdır. Kemer kullanımlarında pantolonun tam olarak göbek deliği kısmında ya da tam yüksek bel olması gerekir. Özellikle Jeanlar ile ince ve küçük tokalı kemer modelleri daha sık tercih edilmelidir.
dogru kemer secimi
dogru kemer secimi
  • Elbiseler, bayanlar elbiselerine fazladan şekil ve görsel ilgi eklemek adına kullanılabilir. Zayıf olan bayanların giydikleri bol elbise modelleri üzerine kemer kullanımı yapılması şıklığa adım atılmasını sağlar. Ayriyeten uzun elbise modellerinde de salaş kemerler kullanılabilir. Kilolu ve bel kısmı kalın olan bayanların elbiselerle kemer kullanmaması gerekir.

 

Yorum yapın