Büyük Bedenliler Nasıl Giyinmeli?

Büyük beden sorunu olan kadınların daha ince şekilde gözükmelerini sağlayacak sitil kurallarına ve tavsiyelere uymaları gerekir. Bunun için önemli olan doğru ve geniş düzeyde olan kıyafet yelpazesini kullanmak gerekir. Büyük bedenli olan kişilerin zayıf görünmelerini sağlayacak olan ipuçları arasında;

  • Siyah renkli kıyafetler zayıf gösterme konusunda önemli bir rol oynar. Yalnız büyük bedenli olan kişilerin kesinlikle tek siyah renge tabi kalmaması gerekir. Bu düşünceye sahip olan kişilerinde mutlaka bundan kurtulması şarttır. Siyahın yerine lacivert ve kahverengi de tercih edilebilir. Koyu renkli alt kıyafet kullanılıyorsa üst kıyafet biraz daha renkli tercih edilebilir.
  • Üst kısmı kilo sahibi olan bayanların kesinlikle kayık yakalardan kaçınması gerekir. Bunun yerine V yakalı kıyafetlerin kullanılması tercih edilmelidir. Ayrıca enine çizgilere sahip olan, beyaz ve iri desenlerden kesinlikle kaçınılması gerekir.
buyuk beden dogru giyim
buyuk beden dogru giyim
  • Büyük beden sahibi olan kişilerin kesinlikle dar ve büyük olan kıyafetlerden kaçınması gerekir. Kendi bedenlerine uygun olan seçimleri yapması önemlidir. Aşırı düzeyde geniş olan kıyafetler kilolu alanları kapatmaz. Daha kilolu görünmeye olanak sağlar.
  • Özellikle büyük bedenli bayanların kıyafetlerini alırken kumaş seçimlerine dikkat etmesi gerekir. Şifon, krep ya da ipek tarzında akan kumaş çeşitleri kiloluların daha zarif şekilde görünmesine olanak sağlar.
  • Kalem etekleri tercih edilecekse üst kıyafet tercihi kesinlikle asimetrik ve bol ürünler kullanılmalıdır. Bu sayede göğüs, basen ve kalça daha kolay şekilde gizlenir.
  • Bel bölgesi kalın olan ve göbek sorunu olan bayanların göbeğin tam orta kısmında pantolon tercih etmesi gerekir. Kesinlikle düşük bel ya da yüksek bel pantolon çeşitlerinden uzak durulmalıdır.
buyuk bedenliler giyim
buyuk bedenliler giyim
  • Aksesuar kullanımında büyük modelli ürünlerin kullanımı vücudun daha zarif görünmesine olanak sağlar. Büyük düzeydeki kolyeler kilolu bayanların tercihi arasında yer almalıdır.
  • Büyük olan çantalar kilolu ve boy konusunda kısalık yaşayan kadınlar için kesinlikle uygun bir seçim olmaz. Özellikle küçük çantaların seçilmesi gerekir.
  • Burun bölgesi kapalı ayakkabı modelleri ayakların daha küçük gözükmesine olanak sağlar. Kilolu bayanların dolgu topuk tercih etmesi bacakların kalın gözükmesini sağlayacaktır. İnce topuklu modeller zarif bir duygu yaratacaktır.

 

 

 

Yorum yapın