Cilt Kusurları Nasıl Kapatılır?

Kadınlar, makyaj yaparken bazı cilt kusurlarını nasıl kapatması gerektiğini bilmez. Özellikle profesyonel makyaj hizmeti veren kişilere de sık sık cilt kusurları nasıl kapatılır? Sorusunu sorarlar. Kendisini en iyi halinde görmek isteyen insanlar, makyaj yaparken gözden kaçırdıkları noktalara eğilmeli ve neleri yanlış yaptığına dikkat etmelidir. Cilt kusurları eğer sivilce gibi cilt türüne bağlı olarak gelişen bazı durumlarsa, bu konular için doktorlarla görüşülmeli ve cildin rengini ve kusurlarını düzeltmek için doktorlarla ortak hareket edilmelidir.

Temizlik ve Bakım

Bir cilt kusuru olarak yorgunluktan morarmış göz altları sayılabilir. Bu durumu gidermek için maskeler uygulanabilir ve cilde nemlendirme işlemleri uygulanabilir. Kadınların, makyaj yapıp daha sonrasında çıkartmadığı durumlarda, ciltte bozulmalar sıklıkla görülür. Bu yüzden makyaj yapıldıktan sonra, yatmadan hemen önce makyaj çıkartılarak cildin temizlenmesi gerekir. Gözeneklere dolan bu makyaj ürünleri, cildinizin nefes almasına engel olurken sizlerin de sağlığını tehdit edebilir. Dikkatli olmanız gereken bir diğer konu eğer bir cilt bakım kremi kullanıyorsanız, bu kremlerin cilt tipinize uygun olması gerektiğidir. Cildinizin hangi bölgelerinde yağlanma olduğunu tespit ederseniz daha rahat krem seçimi yapabilirsiniz.cilt kusurlari nasil kapatilir

Ton Eşitlemek

Makyaj yaparken kullanılan bu terimin İngilizcesi corrector’dır. Yeşil, turuncu, sarı ve mor renkleri içeren bu paletler yüzün farklı bölgelerine uygulanarak, rengin eşitlenmesini sağlar. Yüzdeki sarımsı rengi gizlemek için tam tersi olan mor kapatıcı bu alanlara uygulanmalıdır. Alın, çene ve burun üzerinde görülen bu sarı renk, mor ürünle giderilir, sonrasında kırmızı görüntüyü kapatmak için yeşil corrector kullanılır. Bu ürünü sivilcelerinizin üzerine, yanaklarınıza ve çenenizin kenarlarına uygulayarak, kırmızı görüntüden kurtulabilirsiniz. Sarı renkli olan ürün, mor cilt alt tonlarını gizlerken, turuncu renkli ürün, göz altındaki renkleri nötrleştirir.

Kapatıcılar

Renk eşitleme uygulamasından sonra, yüze sürülmesi gereken bir diğer ürün kapatıcılardır. Göz altı kapatıcısının rengi, fondöten’den bir ton açık olmalıdır. Göz altından yanaklara kadar indirilen, göz altı kapatıcısı düzgün bir şekilde yayıldıktan sonra yüze fondöten sürülerek yaydırılmalıdır. Ürünün tamamen yüzünüzle aynı tonda olması, doğal durması için gereklidir.

Yorum yapın