Hamilelik Sonrası Çatlaklara Ne İyi Gelir?

Doğum sonrası en sık şikayet edilen konulardan biri oluşan çatlaklardır. Bu nedene hamilelik sonrası çatlaklara ne iyi gelir? sorusunun cevabı merak edilmektedir.

Bitkisel Yağlar ile Çatlak Tedavisi

Bitkisel yağlar, güzellik alanında en sık tercih edilen ürünlerdir. Aynı zamanda cilt sorunlarının tedavisinde de son derece etkilidir.

Hint Yağı

Hint yağı, çatlakların tedavisinde olduğu kadar koyu lekeler, kırışıklık e yaşlılık lekelerinin yok olmasında da tedavi edicidir. Çatlaklar için;

Çatlakların olduğu bölgeler, beş ile on dakika arası sürede masaj yapılarak ovulur. Daha sonra pamuklu ve tercihen ince bir kumaş ile bu bölge sarılır. Sıcak bir havlu ya da sıcak bir su şişesiyle kumaşın üzerinden uygulama yapılır. Bu uygulama yaklaşık olarak bir saat süresince devam eder. Bu uygulamadan başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için uygulamanın bir ay süresince her gün düzenli olarak yapılması gerekir.hamilelik sonrasi catlaklara ne iyi gelir

Zeytinyağı

Cildi besleyici özelliğinin yanı sıra doğal bir antioksidandır. Çatlaklar için; Tercihen sızma zeytinyağı hafif olacak şekilde ısıtılır. Isıtılan zeytinyağı, çatlakların üzerine dökülür. Üç ile be dakika arası sürede ovulur. Böylece, bu bölgelerde kan dolaşımı hızlanır. Bu da hücrelerin yenilenmesini ve onarımını hızlandırır. Zeytinyağı uygulaması başarılı sonuçlar alıncaya dek tekrarlanabilir.

Kakao Yağı

Doğal bir nemlendiricidir. Çatlaklar için; gün içinde iki kez kakao yağı ile çatlak bölgeler ovulur. Bu uygulamaya iki ay süresince devam edilir.

Yumurta Akıyla Çatlak Tedavisi

Bilindiği gibi yumurta, zengin bir protein kaynağıdır. Bununla beraber aminoasit içeriğiyle çatlak tedavisinde tercih edilmektedir. İki yumurtanın akı, bir çatal yardımıyla iyice çırpılır. Çatlakların olduğu bölge temizlendikten sonra uygulamaya geçilir. Uygulama için bir makyaj fırçası kullanılabilir. Yumurta akı çatlakların üzerine güzelce sürülür. Kuruması beklenir. Kuruduktan sonra bölge soğuk suyla yıkanır. Daha sonra isteğe göre bölgeye zeytinyağı sürülebilir.

Limon Suyu ile Çatlak Tedavisi

Limondaki asitler çatlakları yok olmasına yardım eder. Aynı zamanda pratik bir uygulanışı vardır. Bir limonun suyu sıkılır. Çatlaklar bu suyla ovulur. Sonra ılık suyla durulanır. Günde sabah akşam bir ay süresince tekrar edilir.

Yorum yapın