Güzellik

Göz Makyajında Püf Noktalar

yapmaya başlayan kadınlar, eyeliner çekerken oldukça zorlanmaktadır. Evde denemeler yaparak kendileri için uygun olan keşfedebilirler. Deneme yanılma yoluyla geliştirilebilir bir beceri olan yapmak, kadınların sıklıkla tercih ettiği aktiviteler arasındadır. Özellikle makyaj malzemelerinin kalıcılığı ve kalitesi sağlığını da doğrudan etkilemektedir.

Kıyafete Uygun Makyajı

Kıyafetlerin renklerine göre bir ton açık ya da koyu göz makyajı yapılarak, bir bütünlük sağlanabilir. Günlük bir yere giderken giyeceğiniz ne olursa olsun toprak tonlarında makyaj yapmanız, sizleri doğal gösterirken aynı zamanda canlılık ve uyanıklık da sağlayacaktır. Kadınların sıklıkla yaptığı hatalar arasında, makyajın abartılması vardır. Bir düğüne giderken sürülebilecek ağırlıkta fondötenlerin günlük kullanımı cilde hem zarar verir hem de kalın yapısı yüzünden yüzünüzden akıp gider.goz-makyajinda-puf-noktalar

Cilde Uygun Göz Makyajı

Cilt tonlarına göre makyaj yapmak cildinizi aydınlık ve ferah gösterirken daha dikkat çekici olmanızı sağlayacaktır. Cilt tonları farklı alt gruplara ayrılabilir. Gözleri renkli olan kişilerin, bu renklerin zıtlarında makyaj yapmaları, gözlerini ortaya çıkartarak daha çekici bir görüntü kazanmalarına yardımcı olabilir. Üretilen makyaj arasından hem cildinize hem de kendinize yakışanı seçmek bira zorlayıcı olabilir. Bu yüzden kendi cildinizin yapısını bilmek oldukça faydalı olacaktır. Yağlı bir cilt tonuna sahip kişiler sıklıkla göz kapaklarındaki makyajın aktığından bahseder. Bu durumun önüne geçmek için göz kapağına uygulanacak bir baz oldukça faydalı olacaktır.

Göz Makyajında Sık Yapılan Hatalar

Göz makyajı yapılırken, kadınların sık yaptığı hatalardan birisi, farı tam dağıtmamaktır. Farın kalıp gibi gözde kalması rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Yumuşak ve iyi dağıtma özelliğine sahip fırçalar yardımıyla göz makyajı dağıtılmalıdır. Rimeli kat kat süren kadınlar da oldukça kötü ve sağlıksız kirpiklere sahip gibi dururlar. Bu durumu önlemek için rimeli en fazla iki kat olarak uygulamak gerekir. Makyaj yapılırken uygulanan bir diğer ürün olan kapatıcısı, eğer göz makyajından önce sürülürse bulaşmalar olacağı için pek bir işe yaramayacaktır. En doğru kullanım, göz makyajı bittikten sonra göz altlarının kapatılmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu