Cildinizi Kışa Hazırlayan Doğal Kürler

Kış mevsimlerinin gelmesiyle birlikte cilt yüzeyinde kuruma, çatlama, kaşıntı ve kırışıklıklar meydana gelir. Soğuk havalar, stres, rüzgâr ve bunlar gibi birçok etken cildin yaşlanmasına neden oluyor. Aynı zamanda göz altı torbaları ve ciltte pullanmaya da yol açabilir. O yüzden cildi korumalı ve doğal kürlerden yardım almalısınız. Cildinizi kışa hazırlayan doğal kürler hem cildin nemlenmesine hem de daha canlı olmasına yardımcı olacaktır. Ancak cildinize en uygun olan kürleri hazırlamalı ve düzenli uygulamalar yapmalısınız.

Tüm Ciltlere Uygun Olan Doğal Kürler

Cildinizi kışa hazırlamanın en iyi yolu, cildi doğal yöntemlerle nemlendirmektir. Cilt kuru kaldığı sürece kuruma ve ciltte çatlamalar oluşabilir. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı ve lavanta yağı kullanabilirsiniz. Bu yağlar E vitamini açısından son derecede faydalıdır. Cildin en alt tabakasına kadar nemlendirir ve cilde güzellik katar. Ancak yağ kullanımına çok dikkat etmelisiniz. Cildinize az tabaka olacak şekilde uygulamalı ve haftada 2 kere tercih etmelisiniz.cildinizi kisa hazirlayan dogal kurler

Peeling İle Cildinizi Koruyun

Kış mevsimlerinde cildinizi korumanın diğer bir yolu da, cilde peeling uygulamaları yapmaktır. Doğal peelingler ciltteki ölü deriyi azaltır, cildi beyazlatır ve cansız görünümü ortadan kaldırır. Güçlü peeling etkisi olan kahve telvesi, cildinizi kışa en iyi şekilde hazırlayacaktır. Kahve telvesini cilde masaj yaparak uyguladıktan sonra cilt yüzeyinde 15 dakika bekletebilirsiniz. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz, yağsız yoğur ve karbonat ile cildinize peeling yapabilirsiniz. Bu kür cildinizi nemlendirecek ve gözenekleri kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Doğal Kürler Cilde Nasıl Uygulanır?

Cilt kürlerini uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Etkisini daha iyi görebilmek için akşamları tercih edebilirsiniz. Kürler tampon hareketler ile cilde uygulanmalıdır. Bu sayede ciltteki kan akışı hızlanacaktır. Aynı zamanda doğal kürler haftada 2 kere tercih edilmelidir. Aksi takdirde cildin tahriş olmasına ve sivilcelere neden olabilir. Doğal yağları gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Bu sayede sabaha kadar cildinizi besleyecek ve nemlendirecektir. Kış mevsimlerinde cildinizi olumsuz etkenlere karşı önlem almalı ve cildinize doğal kürler yaparak korumalısınız.

Yorum yapın