Arap Makyajı Nasıl Yapılır

Arap Yarımadası kadınları, güzelliklerini ortaya çıkarmak için oldukça abartılı ve belirgin şekilde yaparlar. Oldukça dikkat çekici fakat kullanılan renk tonları birbiriyle daima uyumludur. Sonbahar ve kış gelinleri için moda olan Arap makyajı her kadının bir kez denemek isteyeceği bir makyajdır.

 

 Arap Makyajı Özellikleri

images 3 2

İri gözler, parlak ve pürüzsüz cilt, koyu renk ve dikkat çeken göz makyajı, ciltte muhteşem kontür uygulamaları, ten rengiyle uyumlu mat dudaklar.

 

Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

images 1 3

Yoğun Nemlendirme: Parlak ve pürüzsüz görünen bir ten için yoğun bir nemlendirme yapmanız gerekir. Normalde de sağlıklı ve parlak bir cildiniz varsa Arap makyajı yaparken yararınıza olacaktır. Cilt tipiniz karma veya kuru ise tek kullanımlık yüz maskeleri, yoğun nemlendirici kremler işinize yarayacaktır.

 

Pürüzsüz Cilt: Cildinizde lekeler veya kızarıklıklar varsa kullanacağınız fondötenin yoğun kapatıcı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Pudra dokulu veya saten bitişi olan fondötenler tercih edebilirsiniz. Fondötenin kapatıcılığını ve kalıcılığını artırmak için kullanacağınız sabitleme pudrasının oldukça ince olması gerekir.

 

Belirgin ve Kavisli Kaşlar: Günlük hayatta moda olsun ya da olmasın belirgin ve kavisli kaşlar Arap makyajının önemli detayıdır. Göz makyajınızı öne çıkarır. Çoğu kadın gibi siz de seyrek kaşlara sahipseniz öncelikle kaşınızın etrafına çerçeve çizip, çerçevelediğiniz kaş içini doldurabilirsiniz. Kaş çevresini stick aydınlatıcı ile kapatmanız hem kaşlarınızın güzelliğini ortaya çıkarır hem de göz kapağınızı belirginleştirerek gözlerinizin daha iri görünmesine yardımcı olur.

images 5

Gözaltı Aydınlatma: Yanakların daha dolgun görünmesi ve göz makyajının daha belirgin olması için gözaltı aydınlatma önemlidir. Gözaltı morluklarınız varsa kırmızı tonlu bir ruj veya krem far yardımıyla cilt tonunuzu eşitleyerek başlayabilirsiniz. Fondötenle kapattıktan sonra sünger yardımıyla likit aydınlatıcı ile geçip aydınlatıcı pudra ile sabitleyebilirsiniz.

 

Gölgelendirme: Elmacık kemiklerinin daha dolgun, burun ve çenenin daha zarif görünmesi için elmacık kemiklerinizin hemen altına, çene ve burun kenarlarına yoğun gölgelendirme yapmalısınız. Yoğunluğunu ve kalıcılığını artırmak için fondöten uygularken yaptığınız gibi üzerinden pudra yapılı kontür far ile geçebilirsiniz.

 

İri Gözler: Arap makyajının en belirgin özelliği gözleri ön plana çıkarmasıdır. Işıl ışıl parlayan farlar, kalın eyeliner ve takma kirpikler olmazsa olmazıdır.

 

Titizlikle yapılan bu makyaj profesyonel olmayan biri için biraz uzun sürebilir.

 

Yorum yapın