AKUAMARİN TAŞI FAYDALARI

Akuamarin Taşı Nedir?

Genellikle mavi ve yeşilin açık tonlarında bulunmakta olan bu değerli taş, çevresine iletmiş olduğu titreşimler ile olağanüstü iyileştirme özelliklerine sahiptir. Ruhu güçlendirmesi ve algı açıklığına sebep olması gibi nedenlerden, diğer ismiyle cesaret taşı olarak da anılmaktadır.

Akuamarin Taşı Ne Anlama Gelmektedir?

akumarin tasi nedir
AKUAMARİN TAŞI FAYDALARI 5

Latin dillerinde su ve deniz anlamına gelen Aqua ve Marina kelimelerinden oluşmaktadır. Eski çağlarda özellikle deniz ticaretiyle uğraşanlar, emniyetli bir yolculuk sağlayacağı inanışıyla akuamarin taşını yanlarında bulundurmuşlardır.

Akuamarin Taşı Nasıl Oluşur Ve Nerede Bulunur?

Yer altında bulunan pegmatit isimli mineral açısından verimli kayaçlar ile magmanın etkileşime girmesi sonucu oluşmaktadır. Genellikle Pakistan, Brezilya, Sri Lanka ve Kenya gibi ülkelerde bulunmaktadır.

Akuamarin Taşı Faydaları Nelerdir?

Psikolojik ve zihinsel olarak bireyi olumlu yönde desteklemektedir.

Taşıyıcısına cesaret vermektedir.

Toplum önünde konuşabilme özelliği kazandırmaktadır.

Günlük stres seviyesini azaltarak sakinleştirmektedir.

Hoşgörü yeteneklerinin ortaya çıkmasına yol açar.

Çakraların açık kalmasını ve etkileyici bir aura sağlamaktadır.

Sebepsiz korkuları önlemektedir.

Hassasiyet özelliğini artırmaktadır.

Açık algı sağlayarak, zeka ve akıl sağlığını korumaktadır.

Sezgisel yeteneklerin artışını sağlamaktadır.

Akuamarin Taşın Kullanımı Nasıldır?

akumarin tasi faydalar
AKUAMARİN TAŞI FAYDALARI 6

Genel kullanımı takı şeklinde olmasına rağmen, buna ek olarak bulunduğu ortamı da rahatlatma etkisi de mevcuttur. Yatak odasında bulundurulması rahat ve derin uykuya, ofis ortamında bulundurulması hoş ve verimli çalışma ortamına katkı sağlamaktadır. Ayrıca meditasyon esnasında gözlerinize yerleştirerek daha yüksek enerji akışına ulaşabilirsiniz.

Akuamarin Taşının Temizliği Nasıldır?

Aşırı sıcak olmaması koşuluyla su ile temasında problem yaşanmamaktadır. Akan suda, denizde veya yağmurda 1-2 dakika bekletilebilir, tütsü dumanı ile temizlenebilir özelliktedir. Ayrıca daha büyük bir kristalin yanında 1 gece bekletilmesi de gerekli temizliği sağlayacaktır.

Akuamarin Taşı Sürekli Kullanılabilir mi?

akumarin tasi
AKUAMARİN TAŞI FAYDALARI 7

Enerji seviyenizi ve iç titreşimlerini artırmanız için doğal taş kullanımı oldukça önemlidir. Kolye, yüzük veya bileklik şeklinde cilt ile temaslı kullanımında verim daha da artmaktadır. Düzenli temizliği sağlanması ardından sürekli olarak kullanılabilir.

Akuamarin Taşı Zararlı Mıdır?

Tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İnsan vücudu yapısında yüksek miktarda bulunan su elementi ile uyumlu şekilde çalışmaktadır. Küçük ebatlardaki taşların çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulması, yutma gibi tehlikeleri önleyecektir.

Daha fazla okumak isterseniz.

Yorum yapın