2023 Yılının İlkbahar Renkleri Nelerdir?

İlkbahar aylarının yaklaşmasıyla beraber, yeni renkler de vitrinlerde yerlerini almaya başladı. İlkbahar aylarında genellikle açık ve pastel tonlar tercih edilmektedir. Daha canlı ve parlak renkler de her sene trend olmaktadır. 2021 yılının ilkbahar renkleri nelerdir? Sorusunu soruyorsanız, oldukça eğlenceli cevaplarla karşılaşacaksınız.

İlkbahar Renkleri

2021 yılının ilkbahar trend renkleri arasında iç açıcı ve cıvıl cıvıl renkler bulunmaktadır.

Bu renkler şu şekilde sıralanabilir;

  • Limon Sarısı
  • Kırmızı
  • Açık mavi
  • Beyaz
  • Pembe tonları
  • Lila

Bunlar ilkbahar renklerinin trend renkleridir. Siz de 2021 yılının ilkbahar renkleri nelerdir? Diye soracak olursanız, bu renkleri kullanabilirsiniz.

Limon Sarısı

Limon sarısı belki de sarının en tatlı tonudur. Limon sarısı dar pantolonlar, size tam ilkbaharı çağrıştıracak. Bilekten pantolon ya da kapri şeklindeki pantolonları da giyebilirsiniz. Pantolonların haricinde limon sarısı ince ceketler, kısa ve salaş tişörtler bu yılın trendleri arasındadır.

ilkbahar renkleri
ilkbahar renkleri

Kırmızı

Canlı kırmızı tonları bu yıla damgasını vuracak renkler arasında yer almaktadır. Kırmızı tiril tiril elbiseler, dar kumaş pantolonlar, ceketler ve çizgili tişörtlerle ilkbahar modasına tamamen uyabilirsiniz. Kırmızı ve tonları her parçayı çok güzel göstermektedir.

Açık Mavi

Açık mavi, turkuaz ve su yeşili tonları her senenin vazgeçilmez renklerindendir. Açık mavi gömlekleri, dantelli braletlerle kombin yapabilirsiniz. Crop gömlek ya da önden bağlamalı bir gömlek ile, açık renkli bir bralet mükemmel görünecektir. Altına ise yüksek bel bir kot ya da beyaz pantolon giyebilirsiniz.

Beyaz

Beyaz şile bezinden yapılan salaş ve rahat bluzlar bu yılın en uyumlu parçasıdır. İsterseniz kot pantolonla, şortla ya da kapriyle giyebilirsiniz. Şile bezinin haricinde bol gömlekler, crop tişörtler ve kısa elbiseler 2021 yılı ilkbaharına çok uygundur.

Pembe Tonları

Açık pembe, toz pembe, pudra pembesi ve canlı pembe tonlarıyla ilkbaharı yakalayabilirsiniz. Pudra pembesi trençkotlar, pantolonlar ve desenli etek modelleri çok tercih edilen parçalar arasındadır.

Lila

Rüya gibi bir renk olan lila, elbiselerde ve eteklerde harika duracaktır. Ufak detaylı sade bir elbiseyi aksesuarla süsleyebilir veya lila bir eteği, açık renk bir crop tişörtle giyebilirsiniz.

Yorum yapın