Sonbahar Modası Bizlere Ne Sunuyor

Yazın son demlerinin yaşanmasının ardından yayılan sonbahar dalgası, modaya da yön veriyor. Doğayla beraber tercih edilen modeller ve renkler değişmeye başlıyor. Peki, sonbahar modası bizlere ne sunuyor?

Sonbaharda Ara Renkler ve Ekoseler

Sonbahar sezonu için dünyadaki önemli tasarımcılar, bir nevi kışa hazırlık niteliğinde olan ara tonları ve ekoseleri tercih ediyor. Özellikle kahve ve toprak tonları tüm parçalarda ön plana çıkıyor. Modası hiç geçmeyen ve her yaşa uygun olan tasarımıyla ekoseler askılarda yerini alıyor. Kalın topuklu botlarla müthiş bir ikili oluşturan ekose etekler, pek çok kadının bir numaralı tercihi olmaya da aday gösteriliyor. Bacak boyuna uygun olacak uzunlukta seçilen doğru formdaki botlar, sizi birer moda devine dönüştürebilmek için bekliyor. Bu sonbaharda giymek için, bir jean pantolonla beraber ekoseli bir blazer ceketi dolabınızdan eksik etmeyin.

Blazer Ceketlerle Zarif Siluetleri Yakalayın!

Ceketler; hemen herkesin rahatlıkta tercih edebileceği parçalardandır. Giyim tarzınıza, bulunacağınız mekana ve katılacağınız etkinliğe uygun olarak farklı pek çok tarzı olmaları ceketleri diğer parçalardan daha çok öne çıkartıyor. Son yıllarda ise altın ya da gümüş düğmelerle süslenmiş uzun ceketler, tek başına tercih ediliyor. Bu tarzda dikilmiş olan ceket elbiseleri, uzun ve bacağı saran çizmelerle tercih edebilirsiniz. Üstelik çizmeyle beraber ceketin ortaya koyduğu maskülen havayı da yumuşatabilirsiniz. Blazer ceketler için de toprak tonlarını tercih edebildiğiniz gibi, özellikle kiremit ya da kahve kızıl tonlarında parçaları gözden geçirmeyi unutmayın.

Modanın Madonna’sı: Deri Parçalar

Deri parçalar, modanın Madonna’sı olarak bilinir. Modası hiç geçmeyen deri, her sezon üzerine kattıklarıyla daha da güçlenmeye devam ediyor. Baştan aşağı her parçayı birlikte kombin ederek kullanabileceğiniz gibi ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Bu sayede hem pek çok gününüzü kurtaracak, hem de sizi moda anlamında ön plana taşıyacak olan deriler; her sonbahar sezonunda tahtın bir numarası oluyor. Deri elbiseler de çok şık parçalar olsa da, herkese uygun bir seçim olmayabiliyor. Deri modasına ayak uydurabilmek için öncelikli olarak bir pantolon ya da bluz almakla başlayabilirsiniz. Üstelik diğer renkli parçalarla deriyi kombin etmek sanıldığından da kolay!sonbahar modasi bizlere ne sunuyor

Toprak Tonlarına Karşı Rengârenk Botlar

Her ne kadar sonbahar kahveleri ve toprak tonlarını beraberinde getirse de, bazı sezonlarda rengârenk parçaları görmem mümkün oluyor. Son yıllarda sonbahar modasında bizi en çok karşılayansa, renkli botlar oluyor. Eskisi gibi kahve ve siyah botları unutun! Kırmızından sarısına kadar her renkte ve modelde botlar bulmam mümkün. Üstelik baştan aşağı aynı renkte düzenlenen kombinlerin altında bu renkli botlar çok daha fazla öne çıkıyor. Sportif modelleri bulunduğu gibi, oldukça şık modeller de raflarda yerini alıyor. Okulda, işte ve her yerde giyilebilecek botlarla sonbahar giyiminize şıklık katın.

Leopar Deseni ve Sonbahar Modası

Birkaç sezondur devam eden leopar deseninin yanına, hayvan desenleri olarak ifade edilen animal desenler; bu yıl da kendini göstermeye devam ediyor. Özellikle leopar deseniyle yükselişte olan bu animal print kıyafetlerde olduğu gibi, aksesuarlarda da öne çıkıyor. Topuklu ayakkabılarda şıklığı en üst mertebeden yakalamak isteyen kadınların bir numaralı tercihi leopar desen ve ince topuklar oluyor. Çantalarda leopar deseni tercih edilse de bu sezonda, leopar desenine sahip fularlarla kombin edilmiş parçalar daha çok tercih edilecek. Geçen sezonlardan dolabınızda kalmış ya da büyük bir hevesle alınıp hiç giyilmemiş olan leopar ya da hayvan desenli parçalarınızı gün yüzüne çıkarmanın tam zamanı!

‘Oversize’ Görünümlerle Sonbahar Modasını Yakalayın!

Genç nesille beraber yükselişe geçen boyfriend giyiminin boyut atlamış hali olan oversize stiller artık her yaşa uygun halet gelmiş durumda. Özellikle sonbahar ve kış sezonunda mont ve kabanlarla kendini bir kez daha hatırlatıyor. Dinamik bir stili olan oversize montları geçmişe atıfta bulunan vintage parçalarla kombin ederek müthiş bir görünüm elde edebilirsiniz. Zıtlığın uyumlu birlikteliğiyle eşsiz bir stil yaratabilirsiniz. Oversize modasını beğeniyor ancak kaban ya da mont gibi büyük parçalarda kullanmak konusunda kararsız kalıyorsanız, sweatshirtlerinizi bu tarzda seçebilirsiniz. Bu parçalarla hem şık, hem modern bir dünyanın kapısını kolay bir şekilde aralamış olursunuz.

Yorum yapın