Saç Nasıl Hızlı Uzatılır

Saçlar kadın ve erkeklerin doğal tamamlayıcısıdır. Yaptığımız bakımlarla kısa zamanda hacimli, parlak, sağlıklı görünmesini sağlayabilsek de uzatmak o kadar kolay değil. Aşağıdaki başlıklara dikkat edersek saçlarımızı zarar görmeden sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatabiliriz.

 

 Düzenli ve Dengeli Beslenmeliyiz

 

Sağlıklı beslenmemizin saç uzamasında da etkisi büyük. Eğer saçlarımızın hızlı uzamasını istiyorsak bol bol meyve ve sebze tüketmeli, protein ve vitamin almalıyız.

 

 Bol Bol Su İçmeliyiz

 

Vücudumuzun günlük ihtiyacı olan suyu, günde en az 8 bardak su içerek karşılayabiliriz. Böylece hücreleri canlandırır ve saçlarımızın uzamasını destekleriz.

 

 Masaj Yapmalıyız

 

Hindistancevizi yağı, badem yağı gibi kadın ve erkeklerin cildinde de kullandığı doğal, faydalı yağlarla günde 10 15 dakika saç derisinde yapacağımız masajla kan dolaşımını harekete geçirir ve saç uzamasını hızlandırmış oluruz.

 

 Zararlı Kimyasallar Uygulamamalıyız

sac uzatma yontemleri
sac uzatma yontemleri

Kimyasal içeren, zararlı, ne olduğunu bilmediğimiz; saç kremleri, yağlar ve maskeler saç tellerimizi yıpratabilir ve derimizin dengesini bozabilir. Bunun yerine aşağıdaki tariflerle evde kendi doğal saç bakım ürünlerimizi oluşturabiliriz.

 

l Aloe Vera: Kadınların genellikle cildi için kullandığı ve birçok faydasını gördüğü aloe verayı saçlarınızı hızlı uzatmak için de kullanabilirsiniz. Gece uyumadan önce tüm saçınıza uygulayın ve sabah durulayın. Saçınızın kısa zamanda hızla uzadığını ve parladığını fark edeceksiniz.

l Soğan Maskesi: Soğanın saçları uzattığı bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Hatta saç uzatmanın yanında, saç derisindeki enfeksiyona ve kepeğe karşı da etkilidir. Doğradığınız 4 adet soğanı 1 litre suda kaynatın. Soğuduktan sonra süzdüğünüz bu suyla duş aldıktan sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

l Elma Sirkesi: Vücudumuza pek çok faydası olan elma sirkesi saçlarımızın hızlı uzamasında da bir o kadar etkili. Saç köklerimizi uyarmasıyla birlikte hızlı uzamasını sağlarken aynı zamanda yeni saç oluşumunu da destekler. Duştan sonra saçınızı duruladığınız suya bir miktar damlatarak kullanabilirsiniz.

l Patates Maskesi: Patates, içerdiği vitaminlerle saçlarımızı hızlı uzattığı gibi aynı zamanda ipeksi yumuşaklık da verir. Haftada 2 uygulamayla kısa sürede uzun ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

l Yumurta Maskesi: Protein kaynağı yumurtayı da saçınızın hızlı uzaması ve hacim vermesi için kullanabilirsiniz. 1 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı 15 20 dakika saçınızda beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

 

Yorum yapın