Manyetik Kirpik Nedir? Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?

Kozmetik mağazalarında sıkça rastladığımız ve çoğu makyaj bloggerlarınında kullandığı manyetik kirpik, makyajlarınızda oldukça kolaylık sağlıyor. Takma kirpiklere göre daha sağlıklı olan bu kirpikleri kullananda oldukça fazla. Peki, manyetik kirpik nedir? manyetik kirpik nasıl takılır?

 Manyetik Kirpik Nedir?

Manyetik kirpik aslında takma kirpiklere oldukça benzerdir. Takma kirpiklerden farkı, mıknatıslı olmasıdır. Manyetik kirpiklerle az ve hacimsiz görünen kirpiklerinizi daha çok göstermek için kullanılır. Takma kirpik ile aynı işlevde kullanılır. Çoğu kadının severek kullandığı manyetik kirpikler, alt ve üstten tutturularak gözüne taktığınız bir kozmetik ürünüdür. Manyetik kirpikleri genel olarak seyrek ve hacimsiz kirpiklere sahip olan kadınlar kullanıyor. Çoğu kozmetik mağazasında bulunan bu kirpikler, bazı markaların en çok satılan ürünü olabiliyor. Manyetik kirpiklerin fiyatları oldukça uygun. Özellikle internet sitelerinden istediğiniz türde kirpiklere ulaşabiliyor ve daha uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.manyetik kirpik nedir manyetik kirpik nasil takilir

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?

Manyetik kirpikler, mıknatıslıdır. Bu mıknatıslı kirpikler bir kutu içerisinde satılmaktadır. Bir tane kutunun içinde 4 adet kirpik bulunuyor. Öncelikle ilk parçayı alt kirpiğe uyguluyoruz. Sonra başka bir kirpiğin üst tarafına gelmesini sağlıyoruz. Altta kalan kirpikle birleşiyor. Bu işlem biraz zor olduğundan zaman alabilir ve gözünüze zarar gelmemesi için dikkatli olunması gerekiyor. Manyetik kirpiği işaret ve başparmağınızla takmak daha kolay olabilir. Manyetik kirpikleri çıkarmak için asılmamanız gerekiyor. Kendi orijinal kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. Çıkartmak için parmaklarınızı ovar gibi yaparak kirpiklerin arasındaki manyetik alanı azaltmalısınız. Bu işlemi uygulayarak kirpiklerinizi sağlıklı bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Manyetik Kirpik Zararları Nelerdir?

Manyetik kirpikler takma kirpikler gibi kirpiklerinizin deforme olmasına yol açmaz. Takma kirpiklere göre daha hijyenik ve sağlıklıdır. Takma kirpiklerde bulunan yapışkanlar gözde alerjiye neden olabilir. Manyetik kirpiğin üstüne rimel uygulamanıza gerek yoktur. Manyetik kirpiklerinizi istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Takma kirpiklere göre daha dayanıklıdır bu yüzden temiz kullandığınız müddetçe istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Manyetik kirpik alırken dikkat etmeniz gereken husus, bilinmedik ve ucuz markalar alınmamasıdır. Bilinmedik markalar kaliteli ve dayanıklı olmayabilir. Bu kirpikleri satın almak paranızın boşa gitmesine yol açar.

Yorum yapın