Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon kıl köklerine lazer ışınları uygulayarak kıl kökleriniz zayıflatmak ve yapılan bölgede kıl sayısının azalmasını sağlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Lazer epilasyon yaptırmak size birçok kolaylık sağlayacaktır. Hem zamandan tasarruf edeceksiniz hem de çok etkili sonuçlar alacaksınız.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli unsur doğru yerde yaptırmanızdır. Yani lazer epilasyon yaptırmadan önce yaptıracağınız merkezi iyice araştırmalısınız. Bu işlemi yapmak hekimlerin görevidir. Gittiğiniz yerde işlemi uygulayanın hekim olduğundan emin olmalısınız. Biraz daha ucuza merdiven altı yerlerde yaptırmanız hiç istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer olumsuz bir sonuçla karşılaşmazsanız muhtemelen kıllarınızda hiçbir azalma olmayacaktır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

lazer epilasyon nasıl yapılır

Bu işlem için öncelikle doktorunuza gittiğinizde doktor sizin kıl tipinizi analiz edecektir. Sonrasında size uygun olan yöntemi belirleyecektir. Daha sonra hangi bölgenize yaptıracağınıza karar vereceksiniz. Eğer kıllarınız koyu ve kalın ise daha net sonuçlar elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu işlemi gözleriniz hariç tüm vücudunuza yaptırabilirsiniz. Genelde sanıldığının aksine genital bölgeye uygulanan lazer kısırlık vb. sonuçlara sebep olmaz. Hatta lazer deri altına geçemediği için herhangi bir bölgeye uygulanması hiçbir problem yaratmayacaktır.

Eğer kıllarınız sarı ise lazer yaptıramazsınız görüşü de tamamen yanlıştır. Bu durumda size buz lazer işlemi uygulanacaktır ve istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.

Lazer epilasyon ortalama olarak 6 ya da 8 seans olarak uygulanmaktadır. Burada tamamen sizin kıl yapınıza göre süreç uzun ya da kısa olacaktır. İlk seansa giderken tüylerinizi almanız gerekmektedir. Daha sonra seansa geçeceksiniz.

Bu işlem acılı mıdır? Evet, acılı bir işlemdir. Ancak kıllarınızdan sonsuza dek kurtulacağınızı da unutmamanız gerekmektedir. Eğer acı eşiğinizin düşük olduğunu düşünüyorsanız seanslarınıza gitmeden önce lokal olarak lazer uygulanacak bölgenizi uyuşturacak kremler kullanabilirsiniz. Bu kremlerden de fayda elde etmek istiyorsanız piyasadaki en bilindik olanları kullanmanızı tavsiye ederiz. Kremler acıyı tamamen kesmese de yüzde seksen oranında azaltacaktır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

lazer epilasyon fiyat

Lazer işleminin fiyatı tamamen uygulatacağınız bölgeye göre farklılık göstermektedir. En ucuzu bıyık bölgesi olup fiyatı 50 ila 100 TL arasında değişmektedir. En pahalı olan ise genelde bacak bölgesidir. Bacak bölgesi de 600 ila 1000 TL arasında değişmektedir. Tabii burada bahsetmiş olduğumuz fiyatlar seanslık fiyatlardır. Yani 6-8 seans arası olacağını düşünerek kabul etmelisiniz.

Lazer işlemi ilk seanstan kısa süre sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. Kıllarınız zayıflayacak ve azalacaktır. Uzaması çok uzun süreler almaya başlayacaktır. Bütün seansları bitirmeniz durumunda kıllarınızdan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Sadece lazer uygulanan bölgedeki zayıf sarı tüyler kalacaktır.

Eğer lazer uygulaması size pahalı ya da korkutucu geliyorsa Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapmalı? isimli yazımızdan diğer etkili epilasyon yöntemleri hakkında daha geniş bilgiler edinebilirsiniz.

Yorum yapın