Kolay Uygulanan Makyaj Hileleri

Makyaj günümüzde birçok kadın için vazgeçilmez bir günlük aktivite olmaya başlamıştır. Makyaj yapmak hem eğlenceli hem de zahmetli bir uğraş olabilmektedir. Kolayca ve doğru şekilde makyaj yapabilmekte son derece mümkün bir aktivitedir. Özellikle makyaj hileleri Kore ya da aynı şekilde makyaj hileleri Japon kadınlar için adeta bir sanat dalı olma yolunda ilerlemektedir.

makyaj hileleri 2018

Öyle ki bazı kadınların makyajlı ve makyajsız halleri birbirlerine neredeyse hiç benzememektedir. Doğru uygulanan makyaj sizi istediğiniz görüntüye sadece dakikalar içerisinde kavuşturabilmektedir.

Bizde bu yazımızda sizlere bilmediğiniz makyaj hileleri öğretmeye çalışacağız. Bu yöntemleri anlattığımız şekilde doğru olarak uygulayacak olursanız nasıl bir görüntü isterseniz kolayca elde edeceğinize garanti veriyoruz.

Eğer makyaj hileleri için blog arıyorsanız tam yerindesiniz demektir.

Kusursuz Makyaj Hileleri

makyaj hileleri göz
  • Makyaj hileleri göz için önemli ölçüde kolaylık sağlayan yöntemlerdir. Örneğin maskaranızı sürerken göz kapaklarınıza bulaşmasından bıktıysanız yapmanız gereken; ufak bir kağıt parçasını göz kapağınıza tutarak maskaranızı uygulamanız olacaktır. Bu yöntemle artık maskaranız göz kapağınıza bulaşmayacaktır.
  • Siyah göz kaleminin akması çok önemli bir problemdir. Bunu önlemek adına ise göz kaleminizin üstüne siyah göz farı uygulamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde göz kaleminiz gün boyu akmayacaktır.
  • Daha dolgun ve uzun kirpikler için ise yapmanız gereken; önce maskaranızı uygulamak sonra kirpiklerinizin üstüne hafifçe bebe pudrası uygulamak ve sonra tekrar maskara uygulamak olacaktır. Bu şekilde gün boyu daha dolgun kirpiklere sahip olacaksınız.
  • Gözaltı torbalarını kapatmak adına ise yeşil ve kırmızı tonlarda kapatıcılar tercih etmeniz ya da hafifçe kırmızı ruj uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Rujunuzun gün boyu kalıcı olması için ise yine bebe pudrası yardımınıza koşuyor. Rujunuzu dudağınıza uygulayın daha sonra bir kat peçetenin üzerinden hafifçe bebe pudrası uygulayın. İşte size bütün gün dudaklarınızda kalıcılığını koruyacak bir ruj.
  • Kolayca eyeliner çekmek için ise bir ipe eyeliner sürün. Daha sonra ise ipi gergin olacak şekilde gözaltınızdan düz şekilde eyelinerın olması gerektiği şekilde uzatın. Alın size kusursuz bir eyeliner.
  • Tırnak cilanızın çok çabukça kuruması için buz ile tırnaklarınızı soğutabilir ve anında kurutabilirsiniz.
  • Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için ise dudaklarınızın ortasına parlatıcı uygulamanız yeterli olacaktır. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için Dolgun Dudaklara Nasıl Kavuşurum? isimli yazımızdan yararlanabilirsiniz.
  •  Son olarak dişlerinizi olduğundan daha beyaz göstermek için ise, mavi ve yeşil alt tona sahip rujlar seçmelisiniz.

Yorum yapın