Kıyafetinize Uygun Çorabı Nasıl Seçmelisiniz?

Çoraplar ayakkabı içinde ayakları soğuktan, ve dış etkilerden koruyun giyim malzemeleri arasında yer almaktadır. Kıyafetinize uygun çorabı nasıl seçmelisiniz?Çoraplar insanların ayaklarını koruma açısından önemli olduğu gibi görünüş ve şıklık açısından da önem taşımaktadır. Görünüş ve şıklık açısından önem taşıyan çoraplar aslında şık bir giyimin olmasını sağlayan ana unsurlardan bir tanesidir. Çoraplar öncelikle giyilen ayakkabıya göre tercih edilmelidir. Yazın giyilen spor ayakkabı için hem mevsime göre hemde ayakkabıya göre mevsimlik ince bir çorap tercih edilerek spor ayakkabı ile gayet şık bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca giyilen ayakkabının çorap seçiminde büyük etkisi bulunmaktadır. Tercih edilen ayakkabının rengi ile çorap rengi birbirine uyum sağladığı taktirde ve ayağı ve ayakkabıyı daha şık gösterecektir.

Spor Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Spor ayakkabılar çoğunlukla ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen ayakkabı modelleriyle. Spor ayakkabıların yazın ayakların sıcaktan korunması ve rahatlık konusunda tercih edilmektedir. Spor ayakkabıya göre çorap seçimi oldukça çok önemlidir. Spor ayakkabı için seçeceğiniz çorap türü ince ve yazlık olmalıdır. İnce ve yazlık çorap ayakkabı içinde ayağınızın sağlığını önemli etkide etkileyerek ayağı terletmemektedir. Spor ayakkabı içine giyilen ince çorap ayağı terletmediği gibi ayakkabı ile birlikte şık bir görünüme sahip olacaktır. Aynı zamanda spor ayakkabının türlerine göre çorabın uzun ya da babet çorap olması şıklık açısından oldukça önemlidir. Kısacası tabanı alçak, beyaz renkli, çevresi küçük bir spor ayakkabı için beyaz ya da gri renkli bir çorap tercih edilerek çok güzel bir kombin oluşturulabilir.kiyafetinize uygun corabi nasil secmelisiniz

Klasik Ayakkabıya Göre Çorap Seçimi

Klasik ayakkabılar genellikle iş yerlerinde giyildiği gibi normal zamanlarda da giyilmektedir. Klasik ayakkabıya göre çorap seçiminde en önemli husus çorabın rengidir. Bazen yanlış tercih edilen çorap renkleri klasik ayakkabın şıklığını bozmaktadır. Klasik ayakkabı tercih ediliyorsa ayakkabı içine giyilen çorabın rengide klasik olması ayakkabıyı ve bütün giyimin şıklığını büyük derecede etkilemektedir. Erkekler için siyah renkli bir klasik kundara ayakkabının içine yine siyah renkli bir çorap giyilerek şıklığı göstermek mümkündür. Ama siyah klasik ayakkabının içine sap sarı bir renkte çorabın giyilmesi abes kaçarak şıklığı tamamen bozacaktır.

Uzun Bot’a Çorap Seçimi

Uzun bir bot içine giyilen çoraplar her ne kadar görünmesede hem renk açısından hemde çorabın kalınlığı ve inceliği bakımından önemlidir. Bot içine ayakların korunması amacıyla giyilen çok kalın çoraplar ayaklarda terlemeye ve terleme sonucunda hastalık oluşturmaya başlamaktadır. Bu yüzden bot içine çok kalın yada çok ince olmayacak şekilde normal bir çorap seçilerek hem ayakkabının şıklığı hemde ayak sağlığının önemi dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Yorum yapın