Kayak Tatilinde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

Kış tatili için kayak merkezleri çok sık tercih ediliyor. Fakat fazla soğuğa maruz kalmak cilde bazı zararlar verir. Bu yüzden kış tatiline çıkmadan önce kayak tatilinde yanınıza almanız gereken güzellik ürünleri listesi yapın. Peki, bu ürünler nelerdir?

Alınması gerekenler:

  • Nemlendirici krem
  • Yüksek koruma kapasiteli güneş kremleri
  • Yüksek kapatıcılık sağlayan fondötenler
  • Suya karşı dayanıklı maskara
  • Dudak koruyucu

Bu gibi ürünleri çantalarda bulunmak sizi kayak yaparken soğuktan ve rüzgardan korur. Cilt soğuğa karşı reaksiyon gösterir ve yıpranır. Bu yüzden bu ürünler kış tatilleri için vazgeçilmez parçalardır.

Nemlendirici Krem

Soğuk hava koşulları ellerde ve yüzde çatlaklara neden olur. Nem oranını korumak ve kurumayı engellemek için kaliteli içerikli nemlendiriciler kullanmak gerekir. Nemlendiriciler cildi besler ve yaşlanmasına engel olur.

Yüksek Korumalı Güneş Kremleri

Yazın güneşten kışın ise soğuktan korunmanın en etkili yolu güneş kremi kullanmaktır. Kışın soğuk ve ayaz ciltte kızarma yapar. Yüksek koruyucu güneş kremleri ile kızarıklık oluşumunu engeller. Soğuğa karşı cildi korur ve en az şekilde hasar görmesini sağlar.

Kapatıcılık Oranı Yüksek Fondötenler

Kayak tatilinde soğuktan dolayı ciltte lekeler, kızarıklıklar görülebilir. Bu yüzden yanınızda kapatıcılık oranı yüksek bir fondöten bulundurmak gerekir. Kızaran bölgeleri güzel şekilde kapatır ve tatilinize huzurlu olarak devam etmenizi sağlar.

Kayak Tatilinde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri
Kayak Tatilinde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

Suya Dayanıklı Maskara

Kayak tatilinde güzel fotoğraflar için güzel görünmek önemlidir. Bu yüzden suya dayanıklı ve akmayan maskaralar tercih etmek ve çantada bulundurmak gerekir. Kışın kar nedeni ile normal maskalar akar ve ciltte, gözlerde siyah oluşumlara neden olur. Suya dayanıklı maskara seçimlerinde bu olumsuzluk ile karşılaşılmaz. Bu yüzden çantalarda muhakkak su geçirmez bir maskara bulunmalıdır.

Dudak Koruyucular

Soğuktan el, yüz kadar dudaklarda çok etkilenir. Dudaklarda kuruluk meydana gelir. Kuruluk sonucu bir süre sonra dudaklar çatlar. Hatta kanamalar bile meydana gelebilir. Bu yüzden çantalarda kolay taşınabilen dudak koruyucular bulundurulmalıdır. Bu koruyucular ruj şeklinde olmaktadır. Kolay şekilde dudakları nemlendirir ve daha canlı, sağlıklı, estetik, kusursuz dudaklara kavuşmayı sağlar.

Yorum yapın