Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır 2023

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen herkesin öncelikli olarak merak ettiği ve öğrenmek istediği her şeyi sizler için bu yazımızda toparlamaya gayret ettik.

Öncelikle belirtmek gerekir ki dudaklar estetik bakımdan yüzde bulunan en önemli organlardır dersek sanırım abartmış olmayız. Dudaklarınız ne kadar güzelse yüzünüz de o ölçüde güzel, zarif ve daha feminen bir görüntüye sahip olacaktır.

Dudak güzelliği dediğimiz şeyi kabaca tarif edersek; alt dudağın üst dudaktan biraz daha büyük olması. Bunun yanında güldüğünüzde dudaklarınızın diş etlerinizi göstermemesi gerekmektedir. Fakat burada kesinlikle bahsetmemiz gereken en önemli etmen dudakların simetrik olmasıdır. Dudaklar arasında bulunan simetri dudak güzelliği için olmazsa olmazdır.

Kimilerimiz doğuştan dudak güzelliğine sahipken kimilerimiz için ise bu konuyu dudak dolgusu ile çözüme kavuşturmak gerekmektedir.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen herkes için merak edilenler ise şöyle;

 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

ignesiz dudak dolgusu
Dudak dolgusu yapılışı

Dudak dolgusu aslında dudağınıza iğne ile doğal maddeler enjekte edilerek dudaklarınızı estetik bir görüntüye kavuşturma işlemidir. Ancak dudağınıza iğne ile müdahale yapılacağı için endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü bu işlem öncesinde dudağınız güçlü anestezik kremlerle uyuşturuluyor. Bu sayede herhangi bir şekilde acı hissetmenizin de önüne geçilmiş oluyor. Aynı zamanda dolguda kullanılan malzeme de herhangi bir şekilde size zarar vermemektedir.

2021 Dudak Dolgusu Fiyatları

Tabii dudak dolgusu işleminin de belirli bir maliyeti olacaktır. Aslında maliyet dudak kalınlığınıza göre değişmektedir. Eğer dudaklarınız kalın ise 700-800 tl gibi bir fiyata dudak dolgusu yaptırma imkanınız var. Ancak dudaklarınız çok ince ise kullanılacak tüp miktarı artacağı için 2000 tl ye kadar ücretin yükselmesi muhtemel olacaktır. Normal bir dudak kalınlığına sahip iseniz 900-1500 tl arasın gibi bir ücret ödeyerek dudak dolgusu yaptırma şansınız olacaktır.

 

Dudak Dolgusu Kalıcı Mı?

Dudak dolgusu kalıcılığı maalesef ömür boyu sürmemektedir. Ancak 6-12 ay arası bir kalıcılığı olmakla birlikte bu süre yaptırdığınız dolgu kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında düzenli olarak dudak dolgusu yaptırmaya devam etmeniz durumunda kesin olmamakla birlikte kalıcılık süresi daha fazla olacaktır.

 

İğnesiz Dudak Dolgusu

Evet iğnesiz dudak dolgusu yaptırmak da mümkündür. Bu işlem için dudağınıza minik delikler açılır ve dolguyu enjekte edecek olan cihaz masaj yaparak dudaklarınızda gezdirilir. Bu şeklide hem daha kolay şekil verilir hem de oluşabilecek olan topaklanmaların önüne büyük ölçüde geçilmiş olur. Ayrıca iğneli işlemde oluşabilecek olan ağrı ve acı iğnesiz dudak dolgusunda oluşmamaktadır. Aynı zamanda iğnesiz işlem çok daha ekonomiktir.

Fakat yaptıracağınız her türlü dudak dolgusunu profesyonel insanlara yaptırmaya ve yaptırdığınız cihazların, mekanın v.s. steril bir ortam olmasına kesinlikle özen göstermelisiniz. Aksi taktirde daha sonra kalıcı olacak hasarlarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu işin tamamen uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini kesinlikle unutmayın.

Dudak Dolguları Hakkında Diğer Merak Edilenler

Dudak Dolgusu nasıl yapılır
Dudak dolgusu

Russian Lips Dolgu Nedir?

Russian Lips bir dolgu türüdür. Diğer türlerden farkı ise dolgunun çok ufak parçalar halinde ayarlanmasıdır. Bu şekilde dolgu neredeyse mükemmele yakın şekilde uygulanır. Yani daha titiz şekilde uygulanan bir dolgu biçimidir denebilir.

Juvederm Dolgu Nedir?

Juvaderm bir dolgu malzemesidir. İçeriğinde tıpkı diğer dolgular gibi hyaluronik asit bulunur. Ortalama 6 ay kadar bir süre kalıcılığı vardır.

Kalıcı Dudak Dolgusu Var Mı?

Kalıcı dolgular tabii mevcut. Ancak bunlar doğal maddelerden yani hyaluronik asitten oluşmuyor. Tıpkı göğüs implantları gibi silikon v.b. malzemelerden yapıldığı için çok tavsiye edilen bir dolgu türü değildir. Yapay maddelerin vücutta kullanılmasını biz tavsiye etmiyoruz.

Dudak Dolgusu Öpüşmeye Engel Mi?

2 gün süre ile evet öpüşmenize engel. Fakat iki gün sonunda öpüşmenizde herhangi bir sakınca kalmayacaktır.

dudak dolgus nedir
Dudak Dolgusu yaptıran insanlar

Evde Dudak Dolgusu Yapılır Mı?

Teorik olarak evde kendi dolgunuzu yapmanız mümkün. Ancak bunu bir uzmana yaptırmanız hem sağlığınız hem de acı eşiğinizi zorlamamanız açısından daha yararlı olacaktır. Evde kendiniz dolgu yapmayı denerseniz kalıcı bir komplikasyona neden olabilirsiniz. Bu yüzden her işi uzmanına bırakmak ve arkanıza yaslanmak doğru karar olacaktır.

1 ml Dudak Dolgusu Kaç Para?

1 ml dolgunun fiyatı 600-2000 tl arasında değişmektedir.

Dudak Dolgusu Anlaşılır Mı?

Dudakların sadece boyutlarına ve şekline bakarak dolgu olup olmadığını anlamak hayli zordur. Çünkü dolgu yaparken amaç zaten doğal bir görünüm elde etmektir. Bu yüzden her dolgulu dudak kocaman bir görüntü oluşturarak kendisini ele vermez. Dolguyu ele veren tek şey pürüzsüzlüktür. Dudaklarda pürüzsün düz bir görüntü oluştuğu için ancak o şekilde anlaşılır.

Eğer daha fazla güzellik tavsiyesi istiyorsanız diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Bizi Instagram, Twitter ve Facebooktan takip edebilirsiniz.

 

“Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır 2023” üzerine bir yorum

  1. Merhaba, dudak dolgusu konusunda oldukça meraklı biri olarak bu yazıyı okurken bir şey dikkatimi çekti. İğnesiz dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir yöntemdir ve sonuçları ne kadar kalıcı olabilir? Teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın