Canlı Sohbet Nasıl Yapılır 2023?

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte sohbet artık sadece yüz yüze yapılan bir şey olmaktan çıktı. Bununla birlikte evlerimizde bulunan bilgisayarlar, tabletler veya neredeyse herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar sayesinde canlı sohbetler gerçekleştirmek artık çok kolay ve tabii ki teknolojinin de getirdiği çokluluk sayesinde canlı sohbet yapmanın birden fazla yolu var.

canli sohbet nasil yapilir

 

Akıllı Telefon

Akıllı telefonların hızlarıyla beraber bazı getirileri oldu. Bu getirilerden birisi de uzaktaki bir kişiyle evden bile çıkmadan canlı bir şekilde sohbet edebilmektir. İşletim sistemine göre de farklılık gösteren canlı sohbeti eğer bir ios işletime sistemine sahip telefonunuz varsa yani bir iphone kullanıcısı iseniz facetime sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat burada bir koşul var ki bu da facetime ile canlı sohbet gerçekleştirilecek kişinin de bir iphone kullanıcısı olmasıdır. Eğer koşullar uygunsa tek yapılması gereken rehberde kişiyi bulup arama butonun yanında yer alan facetime butonuna tıklamaktır. Farklı işletim sistemine sahip bir telefon kullanılıyorsa da bazı uygulamalar sayesinde canlı sohbet gerçekleştirmek mümkündür. Bu uygulamalara bir örnek verilecek olursa çoğu kişinin mesajlaşma platformu olarak tanıdığı whatsapp canlı sohbet için de çok iyi bir seçim olabilir.

 Uygulama

Bu tür uygulamaların en popüler olanı Skype olsa da farklı birçok alternatifi bulunmaktadır. Tabii ki buradaki koşul da karşıdaki kişinin de cihazında bir Skype uygulamasına sahip olmasıdır. Buradaki koşullar da sağlandıktan sonra yapılması gereken uygulama üzerinden bir hesap açmak veya hesap mevcutsa giriş yapmaktır. Daha sonra ise canlı sohbet yapılacak kişinin kullanıcı adını veya kodunu aratmak ve canlı sohbet başlatmaktır.

 Sosyal Medya

Her sosyal medya uygulamasında olmasa da bazıları üzerinden canlı sohbet yapmak mümkündür. Bu hangi platformun kullanıldığına göre değişmekle birlikte çoğu zaman sohbet butonun yanında yer alan canlı sohbet butonuna tıklayarak gerçekleştirilebilir.

 Sadece Canlı Sohbet Platformları

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerin çoğu sadece canlı sohbet için değil, daha birçok şey için de kullanılabilen uygulamalar olduğundan sadece canlı sohbet kısmına odaklanan uygulamaların da bulunduğundan bahsedilmesi gerekmektedir. Bu tür uygulamalara günümüzde de sıkça rastlamakla beraber çoğunda canlı sohbet gerçekleştirilen kişinin rastgele olması da dikkat çekmektedir. Kullanıcıya rastgele bir başka kullanıcı atayarak gerçekleştirilen bu tür canlı sohbetler son zamanlarda popülerleşmekle beraber belli bir kişiyle yapılamaması yani rastgele bir kişi ataması sebebinden uzaktaki akrabalarıyla, arkadaşlarıyla, iş veya farklı sebepten belirli bir kişiyle irtibat kurmak istenirse kullanılması gerek uygulamalar değillerdir.

 Canlı Yayın

Bazı sosyal medya uygulamaları sayesinde yapılan canlı yayının sosyal medya başlığı altına alınmamasının sebebi çoğunlukla tek taraflı olmasıdır. Yani bir kişi canlı sohbet başlatır ve diğerleri de o sohbete yazarak veya emojiler sayesinde katılabilirler. Gelen güncellemeler ile herhangi birinin canlı yayınına yine canlı olarak katılmak da mümkün hale gelmiştir

Bizi facebooktan takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapın