Sağlık

Selülitlerinizden Sonsuza Kadar Kurtulun

vücudunuzun sahip olduğu yağ dengesi ve doku dengesinin birbirlerinden çok farklı olması sebebiyle ortaya çıkan bir sorundur. Kendisini kalça ve bacak bölgesinde oluşan portakal kabuğu görüntüsüyle göstermektedir.
Selülit bir çok kadının baş belası olan bir konudur. Aslında selülite sebep olan esas neden sahip olduğunuz fazla kilolardır. Önceliğinizi onlardan kurtulmaya vermelisiniz. Ancak fazla kilolardan kurtulmakta zorluk çekiyorsanız gelin selülitlerinizden nasıl kurtulabilirsiniz ona bakalım.

Aynı zamanda fazla kilolarla sorununuz varsa zayıf gösteren kıyafetler yazımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Selülite Karşı Spor

Squats_grande-300x200
selülit spor

Aslında her türlü sağlık sorununuz için en etkili spor yapmaktır. Spor selülitlerinizden de zamanla kurtulmanızı sağlayacak en iyi yöntemdir. Spor yaparken dikkat etmeniz gereken kalça ve bacak şekillendirici hareketlere ağırlık vermenizdir. Squat yapmak ya da bacak ağırlıkları ile çalışmalar yapmak ya da uzun ve tempolu yürüyüşlerle selülitlere elveda demeniz çok ta zor olmayacaktır.

Elma Sirkesi İle

elma-sirkesi-neye-iyi-gelir-sirkenin-faydalari-nelerdir-1497469602-300x158
elma sirkesi

Elma sirkesi selülite karşı kendi başınıza uygulayabileceğiniz kolay bir yöntemdir. Elma sirkesi vücudunuzu sıkılaştıracak ve selülit görünümünü azaltacaktır. Elma sirkesini iki şekilde uygulayabilirsiniz. Ya bi bardak suya iki kaşık karıştırarak içebilir ya da kremler ile az miktarda karıştırarak selülitli bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Her iki yöntem de gözle görülür etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Selülite Karşı Su

ssuSelülit tedavisinde en etkili yöntemlerden birisi de bol su tüketimidir. Gün boyunca su şişenizi yanınızdan ayırmayın. Oldukça bol miktarda su tüketmeye özen gösterin. Su vücudunuzun sıkılaşmasına çok büyük katkı sağlayacaktır.

Selülite Karşı Bölgeyi Fırçalamak

selulite-vucut-fircalama-2015-770x433-300x169
selülit fırça

Selülit tedavisi için selülitli bölgeyi kullanmadığınız bir diş fırçası ile fırçalamanız ölü derilerden kurtulmanızı sağlayacak ve selülitli bölgeyi sıkılaştıracaktır. Aynı zamanda bu durukan akışınızı da arttıracaktır. Ancak masaj yapar şekilde fırçalayın ve düzenli olarak her gün uygulayın ki yarar sağlayabilesiniz.

Selülit İçin Tüketimi

1051995_8cd9f25cba9d3586c36355afbd61315a_600x600-300x218
selülit sebze

Selülite karşı bol miktarda enginar ve lahana tüketin. Bu durumda vücudunuzdaki toksinlerde kurtulmanızı sağlayacak ve selülitleriniz azalacaktır.

Selülite Karşı Kahve Kullanmak

depositphotos_40073205-stock-photo-roasted-coffee-beans-background-texture-300x196
kahve

Kahve tüketmek de yağ yakım hızını arttıracağı için selülitlerinize faydalı olacaktır. Ancak kahve tüketiminizi çok fazla arttırmanız sağlıksız olacağı için; kahveyi esmer şeker ile karıştırarak selülitli bölgeye tıpkı gibi uygulamanız da etkili bir yöntem olacaktır.

Tüm bunların dışında yumurta, muz, lahana, ıspanak ve limon gibi besinleri tüketmekte selülitlerinizin azalmasını sağlayacak olan bir başka yöntemdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu