Saç nasıl gürleşir? En tesirli saç gürleştiren bitkisel karışımlar

Saçların seyrekleşmesi günümüzde genç ve yaşlı pek çok kişinin başına gelen bir sıkıntıdır. Cansız saçlarınızı gürleştirmek için bitkisel şampuanlara tonlarca para harcamanıza gerek yok. Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız meskende basitçe uygulayabileceğini bu bitkisel tahlillerle ince telli saçlarınızla “artık” gurur duyacaksınız!

Dökülen, seyrekleşen saçlar, hakikat bakımlar yapıldığında süratle gürleşebilir. Gürleşmenin yanı sıra saçlarınız eskisinden çok daha güçlü ve sağlıklı bir hâle gelebilir. Saçlarınızın güçlü uzamasına imkan tanıyan kimi metotlar, hacimli ve sağlıklı manzaralar de ortaya koyar. Bu da saçlarınızla ilgili sorunlara veda etmenize imkan tanır. Pekala, bu sorunlara nasıl veda edilir, seyrek saç nasıl gürleşir? Sistemli olarak saçlarınıza yaptığınız bakım işe yaramıyor ve saçlarınız hala cansız gözüküyorsa sizlere vereceğimiz prosedürler ile saçlarınızı kısa müddette hem güçlendirip hem de gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Markafix Xyqam_1624624895_6746

Yüksek ısıveren saç şekillendiriciler, ekseriyetle saçları daha dolgun göstermek için kullanılsa da aslında saçları vakitle daha çok seyreltir. Bu nedenle ısı kullanımını azaltmak saçların gürleşmesi için epey kıymetlidir. Muhakkak aralıklarla saçları kestirmek, saçların güçlenmesini sağlamak açısından hayli kıymetlidir.

Markafix XS0al_1624624918_4539

MESKENDE SAÇ GÜRLEŞTİREN 3 KARIŞIM

1-SİRKE İLE HAZIRLANAN KARIŞIM

Markafix GeJw8_1624624694_1219

2 yemek kaşığı elma sirkesi ,4 yemek kaşığı su, 5 damla bitkisel yağ (lavanta, biberiye, nane, limon olabilir.) karıştırın. Daha sonra ağzı sıkıca kapanan bir şişeye koyup çalkalayın. Dilediğiniz üzere saçınıza uygulayabilirsiniz.

2-HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI KARIŞIMI

Markafix I17mt_1624624622_8552

1 yemek kaşığı kakao yağını benmari yolu eritin. Soğumadan içerisine 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı, 1 yemek kaşığı Hint yağı, 1 yemek kaşığı jojoba yağını ekleyin.

Banyodan yarım saat evvel saçınıza sürüp bekleyin. Akabinde saçınızı tarayarak duş alabilirsiniz.

Not: Şayet koku rahatsız ederse bone takabilirsiniz. 

3- AVAKADO VE MUZ KARIŞIMI

Markafix Fc3BI_1624624547_4152

1 adet orta uzunluk muz, 1 avokadoyu robottan geçirin. İçine Hindistan cevizi yağını ekleyin. Saçınızın uzunluğuna nazaran 15-30 dakika bekletin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*