Boncuk kaynak saç nedir ve nasıl yapılır? Kaynak saç kaşıntı yapar mı?

Saçlarınızın yavaş uzamasından şikayet ediyorsanız uzun saç hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için sizde tercihinizi saç kaynak uygulamalarından yana kullanabilirsiniz. Pekala boncuk kaynak saç nedir ve nasıl yapılır? Kaynak saç kaşıntı yapar mı? İşte sorunun karşılığı:

Boncuk saç kaynağı, saç kaynak uygulamaları ortasında en hızlı ve kolay uygulanan kaynak çeşitleri ortasındadır. Saçtan kolay bir biçimde istenildiği vakit çıkartılabilen kaynak çeşidi olduğu için de pek çok bayan tarafından boncuk kaynak uygulamaları tercih edilmektedir. Kaynak saçlar gerçek saçlara ortası delik olan, halka halindeki bir aparat kullanılarak geçirilir. Sonrasında ise halka formundaki bu aparat bir pense yardımı ile sıkıştırılır ve bu sayede kaynak saçlar gerçek saçlara tutturulur. Bu süreçte rastgele bir yapıştırıcı gereç kullanılmaz. Bu nedenle alerjik bir bünyeye sahip olanlar için en ideal kaynak saç tekniklerinden birinin halka kaynak olduğunu belirtebiliriz.

Markafix LEF3P_1624276684_8473

BONCUK KAYNAK SAÇ KAŞINTI YAPAR MI?

Ortası delik olan küçük bir aparat kullanılarak kaynak saçların gerçek saçlara eklenmesi yoluyla yapılan bu yöntem  en eski saç kaynak metotlarından biridir. Çok çok sayıda kişi boncuk kaynak kaşıntı yapar mı biçiminde bir tasa yaşıyor.  Saç kaynak sürecinde kullanılan bu küçük halkalar  çeşitli gereçler kullanılarak üretilebiliyor. Şayet üretimde kullanılan gerece karşı cildiniz alerjik reaksiyon gösteriyorsa kaşıntı yapabilir.

Markafix Gkbjc_1624276701_1549

BONCUK KAYNAK SAÇ NE KADAR SÜREDE UYGULANIR?

Takılacak olan boncuk kaynak saçların tutamlarının her birisinin gramajları ve dolgunluk seviyeleri de pahalıdır.

Saçınıza takılacak olan saç kaynak ölçüsü her ne olursa olsun saçlarınızın dokusu ve doğallığı ile tıpkı doğallıkta ve dokuda olması değerlidir. İç kısmı silikonlu mikro halkalar ile uygulanan boncuk kaynak saç uygulaması uzun vadeli bir kullanıma sahiptir.

Uygulama saçlarınızın yapısına göre tek bir seans içerisinde birkaç saatte tamamlanır ve gündelik yaşantınıza devam etmeye başlarsınız.

Markafix eCwgN_1624276729_6711

BONCUK KAYNAK SAÇ NASIL YIKANIR?

Uzun saçları kullanım esnasında en dikkat edilmesi geren şey saçlarınız yıkarken ve kuruturken saçlarınızı karıştırmadan ve dolaştırmadan nazik bir formda yıkamak.  Olağanda başınızı aşağıya yanlışsız eğerek saçlarınızı  yıkıyorsanız bunu sakın kaynak saçları kullanırken yapmayın. Başınız dik bir formda çitilemeden yumuşak bir şampuan ile yıkayınız.

Kurutma esnasında yine fön makinesini saçınıza yatay yada üstten aşağıya hakikat tutarak kurutunuz. Aşağıdan üste hakikat kurutursanız saçlar birbirine karışabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*